Home Pel mel Věda a příroda Muzeum Velké čínské zdi vydalo celosvětovou výzvu ke sběru kulturních památek

Muzeum Velké čínské zdi vydalo celosvětovou výzvu ke sběru kulturních památek

Letecký snímek pořízený 28. března 2023 ukazuje Velkou čínskou zeď v Pekingu, hlavním městě Číny. FOTO - Xinhua/Ju Huanzong

Muzeum Velké čínské zdi v úterý zahájilo celosvětovou sbírku kulturních památek z domova i ze zahraničí s cílem podpořit výzkum, sběr a ochranu kulturního dědictví Velké čínské zdi.

Kulturními památkami jsou myšleny například objekty, fotografie, dokumenty a stavební nástroje, které vypovídají o stavbě a vývoji Velké čínské zdi v různých obdobích čínské historie.

Muzeum rovněž vyhledává hmotné doklady dokumentující významné události, významné osoby a klíčová díla související s Velkou čínskou zdí, jakož i různé druhy souvisejících publikací.

»Velká čínská zeď je symbolem čínské civilizace,« uvedl Žen Ťiang-chao, zástupce vedoucího pekingského obvodu Jang-čching, s tím, že muzeum musí dále obohacovat svou sbírku kulturních památek, aby mohla být představena celá historie a kultura Velké čínské zdi.

Muzeum, které se nachází v památkové zóně Velké zdi Pa-ta-ling, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je od dubna 2022 uzavřeno kvůli rekonstrukci a modernizaci.

Projekt renovace se týká pozemku o rozloze přibližně 27 000 metrů čtverečních a zastavěné plochy o rozloze přibližně 16 000 metrů čtverečních.

Muzeum bylo otevřeno v roce 1994 a od té doby jej navštívilo přibližně 10 milionů návštěvníků z Číny i ze zahraničí.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here