Home Sport Sparta i ostravský Baník dostaly pokutu kvůli fanouškům

Sparta i ostravský Baník dostaly pokutu kvůli fanouškům

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala Spartu a Ostravu pokutou 70 tisíc korun za nevhodné chování jejich fanoušků v utkáních 12. kola. Informovala o tom v komuniké.

Příznivci Pražanů v duelu s Pardubicemi (5:2) použili pyrotechniku, která vedla k přerušení utkání. Navíc skandovali nevhodné pokřiky. »Při stanovení výše peněžitého trestu DK LFA vzala v potaz jako polehčující okolnost to, že zbytek fanoušků přítomných na stadionu odsoudil skandování pokřiku: ‚Jude Slavia‘ tvrdým jádrem domácích fanoušků hlasitým pískotem,« uvedl předseda disciplinární komise Richard Baček.

Kvůli pyrotechnice byl přerušen i duel Ostravy se Slováckem (3:1). Slavia za chování fanoušků proti Mladé Boleslavi (2:1) zaplatí 25 tisíc korun stejně jako Zlín za duel s Libercem (2:1).

Disciplinární komise zahájila řízení se Slavií i Spartou kvůli chování diváků v nedělním derby a s Olomoucí a Zlínem kvůli jejich vzájemnému sobotním duelu.

Adam Jánoš z Bohemians 1905 si kvůli červené kartě nezahraje dva soutěžní zápasy, Lukáš Havel bude za vyloučení chybět Českým Budějovicím jeden soutěžní duel.

(pk, čtk)