Home Zahraničí »Nespokojený zaměstnanec« postřílel v Kalifornii sedm lidí, byl zatčen

»Nespokojený zaměstnanec« postřílel v Kalifornii sedm lidí, byl zatčen

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Při dvou vzájemně souvisejících případech střelby poblíž kalifornského San Franciska zemřelo v pondělí místního času (v úterý ráno SEČ) sedm lidí. Pravděpodobný pachatel byl zatčen, uvedla podle agentury AP místní policie.

Činitel z okresu San Mateo County Dave Pine uvedl, že čtyři lidé zemřeli na houbové farmě a tři další ve spediční firmě na okraji Half Moon Bay, města vzdáleného asi 50 kilometrů na jih od San Franciska. Dosud není jasné, jak spolu oba incidenty souvisejí, podle Pinea však podezřelý pracoval pro jeden z těchto dvou podniků. Označil jej za »nespokojeného zaměstnance«.

Úřad šerifa okresu uvedl, že podezřelý byl zadržen a občanům již žádné nebezpečí nehrozí. Televizní záběry ukázaly, jak policisté zatýkají muže, aniž by jim kladl odpor. Později Pine uvedl, že zadrženým je 67letý muž jménem Zhao Chunli.

Incident přichází poté, co v sobotu večer zemřelo 11 lidí a dalších devět bylo zraněno při střelbě v tanečním studiu při oslavách lunárního Nového roku v kalifornském městě Monterey Park. Podezřelého muže nalezla policie mrtvého. Při nedělní střelbě v nočním klubu ve městě Baton Rouge v americkém státě Louisiana utrpělo zranění dvanáct lidí. Jeden ze zraněných je v kritickém stavu. V souvislosti s útokem zatím nebyl nikdo zadržen.

(jb, čtk)