Home Domácí Bulovka přestala přijímat pacienty ve vážném stavu, zřejmě kvůli sporu s lékaři

Bulovka přestala přijímat pacienty ve vážném stavu, zřejmě kvůli sporu s lékaři

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Fakultní nemocnice Bulovka dnes odpoledne přestala přijímat pacienty v kritickém stavu, zdravotnická záchranná služby je vozí do jiných pražských nemocnic. Běžné pacienty nemocnice od záchranářů přebírá. Informaci Deníku N potvrdila ČTK mluvčí záchranářů Jana Poštová. Vedení Bulovky má spory s částí lékařů ARO a urgentního příjmu.

»Kolem 15.30 jsme od vedení nemocnice dostali informaci, že s okamžitou platností nejsou schopní přijímat pacienty v kritickém stavu,« řekla Poštová. »Jsme nuceni je odklánět do jiných pražských nemocnic,« dodala.

Někteří lékaři ARO a urgentního příjmu Bulovky vypověděli od října přesčasovou práci, vykonávat ji přestali v tomto týdnu. Protestují od poloviny srpna po odvolání dosavadního primáře Jakuba Baly a jeho nahrazení Josefem Školou, který zvítězil ve výběrovém řízení. Kritizují také komunikaci ze strany vedení nemocnice. Další primáři a přednostové vyjádřili naopak řediteli nemocnice Janu Kvačkovi podporu. Situací se zabývá i ministerstvo zdravotnictví, které je zřizovatelem nemocnice, vedení Bulovky chce ve sporu s lékaři využít profesionální mediátory.

(čtk)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here