Home Domácí Odboráři z průmyslu vyzývají k výstražné stávce proti krokům Fialovy vlády

Odboráři z průmyslu vyzývají k výstražné stávce proti krokům Fialovy vlády

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Vyhlášení výstražné stávky Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) proti asociálním krokům Fialovy vlády prosazuje největší odborový svaz KOVO a má pro to podporu i dalších čtyř průmyslových odborových svazů (horníků, potravinářů, chemiků a stavbařů) i odborů ze Škody Auto v Mladé Boleslavi.

Informoval o tom dnes na tiskové konferenci předseda OS KOVO Roman Ďurčo. ČMKOS má o podobě protestů rozhodovat poslední říjnový den, pokud by se ale nedohodla, budou odbory z průmyslu postupovat samostatně, uvedl předseda kováků.

Ďurčo nicméně věří, že se předáci odborových svazů příští úterý na výstražné stávce shodnou. Odboráři z průmyslu, jak řekl, se na stávku už připravují. Mimo jiné posuzují právní dopady, přičemž postup bude záviset na tom, zda zastavení práce vyhlásí celá centrála, nebo se to stane jen záležitostí průmyslových svazů.

ČMKOS sdružuje 31 odborových svazů a celkem má asi 270 000 členů, přičemž 180 000 z nich se rekrutuje z průmyslu. Centrála je od poloviny května kvůli vládním záměrům ve stávkové pohotovosti. Odboráři nesouhlasí s podobou vládního konsolidačního balíčku, plánovaným postupným zvyšováním důchodového věku nebo s obnovením poplatků za obnovitelné zdroje.

(ici)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here