Home Domácí Trikolora o vládě a Pavlovi: Nic jiného než slepou podporu Ukrajiny neumějí

Trikolora o vládě a Pavlovi: Nic jiného než slepou podporu Ukrajiny neumějí

Adoraci Ukrajiny i primitivní výpady proti Rusku zkritizovala politická strana Trikolora ve svém nejnovějším prohlášení k zahraniční politice prezidenta a vlády, které nazvala »Nic jiného než slepou podporu Ukrajiny neumějí«.

»Podle premiéra Fialy je ruská agrese důvodem nervozity v naší zemi. Nikoli tedy ceny energií, potravin nebo nedostatek antibiotik. Podle prezidenta Pavla zase Rusko hrozí nabourat celý světový řád. Otázku, zda jej spíše nenabourali ti, kteří povýšenecky a blahosklonně ignorovali zájmy Ruska jako jaderné velmoci, a tím mu poskytli důvod k válečné operaci na Ukrajině, si hlava státu samozřejmě nepoložila. Podle prezidenta Rusko nesmí ve válce zvítězit, premiér zase vidí šance na ukončení konfliktu jako malé. Nenastává už ale čas pohlédnout do očí realitě, že sázka na vojenský triumf Ukrajiny je chybná? Jenže tihle politici už do této Českou republiku zničující strategie investovali nejen desítky miliard, ale i svůj politický kapitál. A proto se od nich sotva dočkáme náznaku sebereflexe a názorového posunu. Zahraniční politika současných špiček nás dál povede mezi ty, kteří vyjdou z konfliktu na Ukrajině jako poražení hlupáci,« uvádí se doslovně v prohlášení politické strany Trikolora.

Ta vidí zahraničněpolitické zájmy České republiky úplně jinde. Jednak ve vztazích se zeměmi střední Evropy, zejména V4, s nimiž sdílíme mnohem více než se státy daleko na východ (i na západ) od nás. Jednak ve vzájemně vyvážených vztazích se světovými mocnostmi, bez okopávání jejich kotníků a nadbíhání cizím zájmům. »A určitě také ne v pasivním přejímání progresivistické agendy, kterou nás tak vydatně zásobuje Evropská unie, leč která dramaticky mění náš svět k horšímu. To je politika skutečných zájmů naší země, nikoli tupá adorace Kyjeva, Washingtonu a Bruselu. Nebo Moskvy,« dodává strana předsedkyně Zuzany Majerové ve svém posledním prohlášení.

Trikolora získala v posledních parlamentních volbách 2,76 procenta. Po jejím boku šli v roce 2021 i Svobodní a Soukromníci. V následných komunálních volbách bylo jejím nejčastějším partnerem hnutí SPD, s nímž nedávno uzavřela dohodu o společném postupu.

(pk)

FOTO – volimtrikoloru.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here