Home Domácí Jak se nestát závislým na sázení. Desatero spolehlivých rad

Jak se nestát závislým na sázení. Desatero spolehlivých rad

ILUSTRAČNÍ FOTO - ČTK/Michal Krumphanzl

Sázení je dnes velmi moderní. Kdo z nás v sobě neskrývá hráče? Sázíme se už odmalička s kamarády, jestli dokážeme přeplavat bazén nebo trefit terč lukem. A pokud máme rádi sport, jistě sem tam nějakou částku »obětujeme«. Zkrátka vsadíme na výsledek zápasu – a buď to vyjde, a nebo ne. Buď máme více peněz, a nebo jsme provětrali svoji peněženku.

Potíž je v tom, že ono »větrání« by nemělo být přílišné. Každý čas od času prohraje. Stejně jako v životě, kdy se střídají výhry a porážky. Abychom ale nesáhli až na absolutní dno, je třeba mít na paměti několik rad, které pro vás dala dohromady sázková kancelář Fortuna.

Ano, čtete správně. Mysleli jste si, že sázkové kanceláře potřebují co nejvíce omylů a chyb, aby na sázející vydělaly? Chyba lávky. Pokud spadnete do dluhové pasti, nebudou z vás mít radost, a to z toho prostého důvodu, že o vás jako o klienta přijdou. A další důvod je ryze lidský – kdo by chtěl, jen tak pro nic za nic, někoho ožebračit?

Sázíte-li na sportovní utkání, jistě dobře znáte nejen aktuální tabulku, bilanci vzájemných zápasů, výsledky posledních duelů obou soupeřů, ale i další atributy, které se týkají výhradně světa branek, bodů a vteřin, jak se tak často a rádo říkává.

Je ovšem třeba myslet i na něco jiného. Nabízíme vaší pozornosti desatero rad, jež vám pomohu neprohrát kalhoty a zároveň se nezbavit vaší oblíbené zábavy, kterou je sport a legální sázení.

1.) Hraní přináší především zábavu a vzrušení ze hry. Nikdy se nejedná o zdroj výdělku. Můžete mít štěstí, ale také nemusíte, jakkoli se považujete za zdatné sportovní odborníky. Vždy však bude potřeba živit se úplně jiným způsobem. Takovým, který v sobě skrývá jistotu měsíční výplaty – tu při sázení rozhodně nemáte. Protože ani tzv. televizní experti – všimněte si toho! – nemají patent na rozum a často bývají úplně vedle jak ta jedle.

2.) Předem si stanovte maximální výšku sázek a definujte, kterou část svých financí na sázky používáte. Určitě ne takovou, s níž počítá váš rodinný rozpočet jako s nezbytnou. Nebo která spadá na splátku hypotéky, úvěru či zákonného pojištění.

3.) Předem si stanovte maximální částku, kterou jste ochotni prohrát a tu dodržujte. A nikdy nepřekračujte. Je to stejné, jako když zvete kolegy na oslavu svých narozenin. Také se vyplatí domluvit s obsluhou, že až dosáhne útrata určité výše, dozvíte se o tom a pak už každý pije a jí za své.

4.) Hrajte pouze za své peníze, na hru si nikdy nepůjčujte. Prohrajete a půjčíte si na další hru? Protože příště už to sakra musí vyjít? A když ne, tak si zase půjčíte? Protože pravděpodobnost výhry se s přibývajícími prohrami zvyšuje? Nene, tak to nechodí. To, že jste desetkrát prohráli, nezvyšuje pravděpodobnost výhry na jedenáctý pokus ani omylem. Nepůjčujte si na jedenáctý, dvanáctý ani další x-tý pokus. Jen se po uši zadlužíte. A jsme u klasického vytloukání klínu klínem.

5.) Využívejte nástroje provozovatelů na možnost nastavení všech finančních limitů a limitů času stráveného na hře. Ano, i to nabízejí sázkové společnosti. Více zde.

6.) Hrajte pouze v dobrém stavu mysli, bez požití alkoholu či drog nebo jiných omamných látek. A jen pokud nejste v depresi či nemáte osobní problémy. Říká se, že čert – však vy víte co – na velkou hromadu. A tady by to mohlo platit dvojnásobně. Nu, a alkohol? Může prolomit ledy při seznamování muže se ženou. A také lépe přijmout porážku oblíbeného sportovního týmu. Důležitá rozhodnutí týkající se peněz se s ním však rozhodně nevyplácí činit! Nevěřte rčení, že »alkoholici mívají štěstí«. Naopak – vystřízlivění je často vrátí do kruté reality a sami si pak řeknou: »Proč já vůl nepočkal do druhého dne, kdy bych sázel s čerstvou myslí!?«

7.) Sázejte a hrajte pouze tam, kde se hraje legálně a podle korektních pravidel. S pravidly dané hry se vždy seznamte dříve, než začnete hrát. Vždyť o tom je i sport jako takový. Stejně jako princip fair play. Kdo hraje proti pravidlům, do hry nepatří.

8.) Při hře si vždy dělejte pravidelné přestávky. I proto, abyste dokázali občerstvit mysl jinou činností a měli i větší fantazii do hry. Věřte, že i při sázení se to vyplatí.

9.) Nikdy nezkoušejte zvrátit své prohry. To vám pomůže vyvarovat se rizikovému chování – jako například zvyšování sázek při prohře (teď už to musí vyjít!).

10.) Pravidelně si kontrolujte své chování při hře. A svůj volný čas naplňte i jinou zábavou. Kdo má jen jediný (ať už jakýkoli) koníček, je v životě absolutně ochuzen. A zároveň to bývá jasný indikátor toho, že se na něm stal závislým. V tu chvíli se vyplatí zpozornět a zamyslet se nad sebou. Vždyť život nabízí tolik rozličných možností, jen je nenechat uplynout a chytit šanci za pačesy…

(pk)

Předchozí článekLidé se vracejí k uhlí, s vyšší poptávkou jeho cena roste
Další článekCovid opět sílí, v úterý testy odhalily o 400 případů více než před týdnem

2 KOMENTÁŘE

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here