Home Zahraničí Jak se vypořádat s plísněmi aneb Co čeká Brity za sabotáž Nord Streamu...

Jak se vypořádat s plísněmi aneb Co čeká Brity za sabotáž Nord Streamu a nás také nemine…

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Deník The Times Britům vysvětluje, jak přežít bez topení, když jediné stisknutí termostatu podlomí rodinný rozpočet. Chlad má vedlejší účinky, jako jsou plísně, mokré prádlo a škůdci, zmrzlé květiny a nemocné kočky. Pro jistotu se tedy inspirujme také:

»Ideální teplota v bezpečném domě je 18 °C. Pokud žijete v chladnějších teplotách, můžete si gratulovat, ale obléknout si svetr a čepici je rozhodnutí, jehož důsledky mohou být nepředvídatelné. Lidé si stěžují na plísně v koupelnách a na týdny schnoucí prádlo. Stejně jako lidé, ani dům není navržen tak, aby v něm byla neustále zima,« píše The Times. A jaká řešení redaktoři navrhují?

  • Uložení. Otevřete okno nebo zapněte odsávací ventilátor. Kožené tašky a boty plesniví při 70% vlhkosti.
  • Sušení oděvů. Elektrická sušička je cenově výhodnější než pračka. Nebo pověste oblečení na běžnou sušičku v místnosti se sušičkou vzduchu.
  • Domácí květiny. Rostliny v zimě nezabíjí chlad, ale nedostatek slunečního světla. Umístěte květiny k oknu a otřete prach z listů, aby mohly absorbovat co nejvíce světla.
  • Pro zimhouřivé kočky. Připravte pro ně kartonovou krabici s přikrývkami.

  • Vyhřívání psích pelíšků. Místo lahví s horkou vodou je můžete ohřívat pomocí podložek do mikrovlnné trouby. Hrajte s nimi aktivní hry, abyste je zahřáli.
  • Trubky. Abyste se vyhnuli problémům s potrubím, je třeba, aby vnitřní teplota byla minimálně 12 °C. Voda v potrubí zamrzá při teplotách mezi 0 a -6 °C. Mráz může ovlivnit základy a způsobit praskliny ve stěnách a podlaze. Snažte se trhliny utěsnit a přitom zachovat větrání a nenechte teplotu klesnout pod 4,5 °C po dobu delší než tři dny.

  • Pokud je vám opravdu zima a nemůžete už vydržet. Je efektivnější nastavit na chvíli vysokou teplotu v místnosti, protože se dům rychleji zahřeje a udrží teplo. Chcete-li však ušetřit na účtech, je lepší dát přednost nízké teplotě a pomalému ohřevu. Když jste v posteli, stačí vám 16 stupňů a silná přikrývka.

(cik)

Předchozí článekRepubliky v Donbasu si zachovají svůj status, představitelé Chersonské a Záporožské oblasti budou gubernátory
Další článekOprava Nord Streamu je možná, ale je potřeba čas, finanční prostředky a vůle

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here