Home Sport Maskoty MS v Praze a Ostravě budou opět Bob a Bobek

Maskoty MS v Praze a Ostravě budou opět Bob a Bobek

Maskoty hokejového mistrovství světa v Česku v příštím roce budou králíci z klobouku Bob a Bobek. Organizátoři šampionátu vsadili na stejné postavičky jako v roce 2015, kdy se šampionát konal rovněž v Praze a Ostravě. Maskoty představili na dnešní tiskové konferenci. Světový šampionát uskuteční od 10. do 26. května.

»Není jednoduché najít řešení, které splňuje požadavky vztahu k Česku, hokeji, akčnosti maskotů a akceptaci fanoušků. Nakonec ze všech možností zvítězili znovu Bob a Bobek, kteří si pro příští rok navléknou nový dres s logem mistrovství světa,« řekl prezident pražského organizačního výboru Petr Bříza.

Pořadatelé podle něj zvažovali, zda využít existující postavy, nebo vytvořit nové. »Logické by bylo využití puku nebo lva, což byly motivy, které u nás už při minulých mistrovstvích světa byly,« podotkl Bříza. Důležité podle něj bylo, aby zvolené postavy byly známé svým kladným přístupem k hokeji.

»Po dlouhých debatách jsme zvolili řešení, které si myslíme, že je skvělé. I na kongresech mezinárodní federace se nás stále ptali, proč nevyužijeme znovu králíky. Věříme, že budou stejně úspěšní jako v roce 2015,« uvedl Bříza.

Modré dresy místo červených

Oproti roku 2015 populární králíci obléknou modré dresy namísto červených a budou mít čísla 20 a 24. Na první pohled tak vypadají, jako kdyby na sobě měli dresy slovenské reprezentace.

»Na půdě ČSLH se diskutuje o třetí sadě (českých) dresů, která by byla modrá. Tato modrá ale odpovídá fondu, který používá vizuál mistrovství světa. Je to stejná modrá,« řekl Bříza. »Králíci nereprezentují národní tým, ale celý světový šampionát,« doplnil generální sekretář MS Vladimír Šafařík.

Podobné maskoty zvolili organizátoři MS na českém území i v minulosti. V letech 1985, 1992 a 2004 vsadili na lvy a dvojice lvů byla například i maskoty juniorského světového šampionátu v roce 2020 v Ostravě a Třinci.

Zápasy na MS v letech 2021 a 2023 v Lotyšsku a Finsku poté doprovázel ježek Spiky. Hlavním důvodem ale bylo, že první turnaj se konal v koronavirové době a fanoušci si tak nemohli Spikyho plnohodnotně užít. Stejně jako Češi by se navíc mohli zachovat Švýcaři, kteří údajně plánují pro rok 2026 opět využít krávu Cooly. Před třemi lety už tak učinili, šampionát byl ale kvůli koronavirové pandemii zrušen.

Velký zájem o vstupenky

Do soutěže o přednostní právo k nákupu vstupenek na MS se zaregistrovalo přes 123 000 fanoušků. Ti, kteří budou vylosovaní, budou mít šanci zakoupit si vstupenky od pondělí 2. října. Největší zájem byl o zápasy české a slovenské reprezentace. Volný prodej vstupenek začne v úterý 10. října v 10 hodin. »Celkem se nám zaregistrovalo 123 218 fanoušků, což je fenomenální číslo, které jsme opravdu nečekali. Zájem je opravdu enormní a větší než v roce 2015,« řekl manažer prodeje vstupenek Martin Gremlica.

Největší zájem byl o denní balíčky s českými zápasy proti Kanadě, Finsku a Švýcarsku. »I na utkání proti Velké Británii bychom ale neměli problém vyprodat stotisícový stadion,« uvedl Gremlica. V ostravské části šampionátu byl podle očekávání největší zájem o utkání Slovenska a Polska.

Vylosované fanoušky informují organizátoři do pátku, od pondělí do středy poté budou mít možnost si vstupenky zakoupit. Druhá fáze přednostního prodeje pro nevylosované bude spuštěna v pátek a opět bude třídenní. »V prvním kole máme alokovanou kapacitu tak, abychom uspokojili všechny. Ve druhém kole budou k dispozici nevyužité vstupenky z prvního kola,« řekl Gremlica. V soutěži lze získat až osm denních balíčků.

Rozdělení do skupin

Skupina A (Praha): Kanada, Finsko, Švýcarsko, Česko, Dánsko, Norsko, Rakousko, Velká Británie.

Skupina B (Ostrava): USA, Německo, Švédsko, Slovensko, Lotyšsko, Francie, Kazachstán, Polsko.

(koz, čtk)

FOTO – ceskyhokej.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here