PRO na konferenci MEGA 2024. Dostaneme Ursulu za mříže, napsal Rajchl

Zástupci strany Právo Respekt Odbornost (PRO) pracují v těchto dnech v Rumunsku na konferenci MEGA 2024. »Po červnových volbách dostaneme Ursulu za mříže,« zkritizovali veřejně předsedkyni Evropské komise. Předseda PRO Jindřich Rajchl, 1. místopředseda Petr Vacek a další se setkali s těmi, kdo jdou Von der Leyenové »po krku«, jak napsal šéf strany a lídr pro červnové volby do Evropského parlamentu na svém Facebooku.

»Od rána jsme měli spoustu zajímavých schůzek a rozhovorů s politiky a novináři z celého světa,« uvedl Rajchl s tím, že jednal s europoslanci, kterým vadí nákup vakcín v hodnotě 71 miliard eur, pod nimiž je podepsaná šéfka EK.

»Prvním z nich je Christian Terhes, nepsaný lídr parlamentní skupiny pro covid-19, jenž se proslavil svou nekompromisní kritikou předsedkyně Evropské komise. Druhým pak je nizozemský europoslanec Rob Roos, jenž griloval v europarlamentu prezidentku mezinárodních operací společnosti Pfizer Janine Small. Oběma jsme řekli, že po červnových volbách se k jejich aktivitě přidáme a dostaneme Ursulu za mříže. Počítají s námi a těší se na spolupráci,« napsal Rajchl.

Věří, že se jeho strana dostane do Evropského parlamentu a tam se hodlá posílet na »definitivním ukončení covidové frašky,« jak řekl. Rád by poslal »alespoň pár z těch, kteří se na tomto lidském neštěstí nestydatě obohatili, pěkně do chládku.«

Strana Jindřicha Rajchla PRO se nejvíce dostala do povědomí veřejnosti organizováním úspěšných demonstrací Česko proti bídě, Česko proti vládě a Za Českou republiku, kterých se účastnily desetitisíce demonstrantů. Pro volby do Evropského parlamentu je jejím lídrem Rajchl, dvojkou známá ekonomka Ivana Turková.

(pk)

FOTO – Facebook

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

 1. Vidím, že do diskusí není možno dát odkaz ani na závazná evropská nařízení, kterými jsme povinni se řídit.
  Zřejmě se to nesmí v důsledku nějaké evropské směrnice. Tak EU budiž sláva!
  (Provolávat slávu EU se určitě smí. Bude to asi brzo to jediné, co se bude smět o EU psát.)

  • Petře, myslím, že sílu evropských směrnic přeceňujete 🙂
   Nemožnost zde vkládat odkazy bude spíš věcí technickou než nějakou cenzurou z EU. Tím se nechci EU zastávat a už vůbec ne jí provolávat slávu, ale někdy to chce přestat věřit zaručeným zprávám typu “jedna paní povídala” 🙂

   • Je to samozřejmě tím, že uvádění odkazů v textu komentářů provozovatelé různých diskusních portálů zakazují – bývá to v podmínkách pro psaní komentářů. S tou EU to bylo rýpnutí do provozovatele tohoto portálu, leč potrefená husa se neozvala. Nemožnost uvádět odkazy na zdroje svých tvrzení jen nahrává šíření dezinformací. Na druhou stranu povinnost fízlovat diskuse a mazat ideologicky “závadné příspěvky” (nikoli však dezinformace) je dost náročná práce i bez kontroly odkazů.

 2. Už mne nebaví ty řeči o “covidové frašce”. Na covid zemřelo několik mých příbuzných a nebýt včas podaných vakcín, bylo by nás mnohem více. Kdo mluví o “covidové frašce”, popírá jeho smrtící účinek řečmi o “chřipečce”, “umírání s covidem a ne na covid”, jen uráží památku mrtvých.

  Paní U. von Leyen je možno kritizovat za to, že tlačila na premiery evropských zemí, aby neuzavíraly hranice. To bylo prvotní příčinou rychlého rozšíření smrtícího viru.

  Evropské komisi je možné klást za vinu požár v Českém Švýcarsku, protože finančně podporovala a stále podporuje programy, mezi jejichž body jsou takovéto perly:

  “lesní ekosystémy – dosažení rostoucího trendu stojícího a ležícího mrtvého dřeva”

  ([Link deleted]
  Je to ukázkový příklad toho, jak nám “pomáhají” peníze z evropských dotací.

  Politiky ale nejspíš chrání imunita, nevím proto, jakou by měl šanci pokus dostat kohokoli z nich za mříže.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy