Home Názory ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Cesta na úplné dno

ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Cesta na úplné dno

Přátelé, stále jsem předpovídal, že Andrej Babiš dostane v prvním kole 35 % hlasů. Toto přesně dostal. Naprosto přesně jsem to předpověděl. Ale i já jsem si myslel, že vyhraje první kolo. A varoval jsem ty, co si naivně mysleli, že zvítězí v prvním kole.

Dále jsem neustále psal, že jedinou šancí, aby A. Babiš vyhrál celé volby, je to, aby se dostal do druhého kola s Jaroslavem Baštou. Mnozí příznivci A. Babiše psali, že Jaroslav Bašta bere A. Babišovi hlasy, že by mohl už vyhrát v prvním kole. Takže 35 % + 4,5 % je 39,5 %. Vidíte, že nějakých méně než 5 % připočtených k výsledku A. Babiše by výsledek celých voleb nezměnilo. V žádném případě J. Bašta nebral hlasy A. Babišovi. Pouze odpovědní voliči se snažili, aby se Bašta dostal do druhého kola. Bohužel určitý handicap ve vyjadřování J. Bašty to znemožnil. Okamurovi jsem to při 28. říjnu na Hradě říkal, že to není vzhledem k jeho slovnímu projevu ideální, že lepší by rozhodně byl J. Foldyna, nebo s prominutím, i já.

Navíc voliče na této straně barikády vůbec nezajímá, že někdo podepsal Chartu 77. Že byl disidentem. Mnozí z lidí si naopak myslí, že život v minulém režimu byl lepší. Že nebyli bezdomovci. Že lidé měli své životní jistoty. Že se nebáli, že ztratí zaměstnání, že přijdou o své byty, že jejich děti podlehnou drogovým dealerům a stanou se drogově závislými. To všechno bych akcentoval já, kdyby mi SPD dalo svou podporu.

Lidi, vlastence, zajímá to, jak se chová kandidát dnes. Jestli je pro účast ČR v NATO. Jestli je pro rozšiřování NATO o Švédsko a Finsko. Navíc, všechno, co dělá vlastenecká scéna, je špatně. Bohužel ti druzí to už od parlamentních voleb 2021 dělají chytřeji. Spojili se dohromady a jejich přívažky TOP 09, STAN a KDU-ČSL se dostaly do Parlamentu. Na naší straně barikády jsme se chovali hloupě a dopustili jsme, aby propadlo milion hlasů tím, že ANO nebylo ochotné vzít do koalice další strany, tak, jak to udělali ti druzí.

Jak dál? Nevím. Asi naše země musí spadnout na úplné dno. Mladí muži budou zřejmě muset do války, mír je v současné době sprosté slovo. Vládní poradci odsuzují jakoukoliv mírovou iniciativu, jakou je například výzva Mír a spravedlnost, za kterou stojí třeba mladý Stropnický. Nebudu zde nic předpovídat, ale růžově volbu prezidenta ve druhém kole nevidím. Přesto samozřejmě budu volit A. Babiše a budu přesvědčovat všechny kolem sebe, aby tak také učinili.

Mgr. Petr Hannig, předseda politické strany Rozumní a bývalý prezidentský kandidát

Předchozí článekRuští a čínští podnikatelé vynechají Světové ekonomické fórum 2023 v Davosu
Další článekVideo: Pravděpodobnost, že někdo přežil nehodu letadla v Nepálu, je podle policie nízká

22 KOMENTÁŘE

 1. Mám obavu, že to co se děje nyní, je pokračování politiky let 38 a 39 let. Nedopadne to dobře. Nechci ukazovat, ale táké byli lidé i u nás, kteří podporovali Hitlera a tleskali mu. Hlavně že je to proti …….. !

 2. S autorem souhlasím prakticky bezvýhradně. Jen bych ještě dodal, že volit generála je z velké části otázka ekonomického zájmu jeho voličů (na rozdíl od voličů jeho protikandidáta). Stále více lidí je za práci odměňováno z různých dotací, stále častěji i peněz přicházejících nazpět prostřednictvím tzv. evropských fondů. Co lidí, zejména v Praze a větších městech živí různá teplá místečka s luxusními platy. Ti lidé velmi dobře vědí, komu za své často ničím nezasloužené příjmy vděčí, a jsou velice ukázněnými voliči, neboť mají na zvolení těch, kteří pro ně představují záruku toho, že tento způsob vpodstatě nespravedlivého odměňování, bude pokračovat. Jestli před lety takových lidí byla jen hrstka, jejich počet se rok od roku zvětšuje, protože bez nich by nebylo možno prosadit ve volbách kandidáty, které mocní potřebují. Tj. takové, kteří budou držet hubu a krok. Volič, jehož mizerná mzda je v době všeobecné drahoty (vytvářené uměle právě z toho důvodu) je vylepšována z různých fondů snadno pochopí i bez té šílené a otravné agitace, kterou musíme u televize strpět, že nejlepší je volit málomluvného pana generála, zvyklého ze svého směšného působení ve „vrcholné“ avšak zcela zbytečné funkci v NATO (ve které rozhodují stejně jako všude banky a navíc kapitáni amerického vojenského průmyslu) říkat jen „provedu“ a stát při tom v pozoru. Takový nám přece „nemůže udělat ostudu“ oproti myslícímu prezidentu Zemanovi, říkajícímu občas vlastní názor. Jediné co podle nich český prezident-generál potřebuje, je mít uši, aby mu držela na hlavě vojenská čepice, maul halten und weiter dienen!

 3. Věc je poměrně jasná: SPOJÍ-LI SE ŠPATNÍ LIDÉ TAK, ŽE TVOŘÍ SÍLU, PAK MUSÍ ČESTNÍ LIDÉ UDĚLAT TOTÉŽ. JE TO VELMI PROSTÉ. Pro ty, kteří by snad nevěděli – tohle je citát. Navíc citát hraběte, který pochopil, o co jde.

 4. Nevím, co nás čeká, když vyhraje p.Pavel – jestli této vládě všechno odkýve, tak asi nic dobrého. Taky mám pocit, že lidi si nepamatujou, co umí ODS a zase se nechaj oblbnout slibama a zvolí je zas. Nenávist k Babišovi začal Kalousek, ten se ho určitě bál, že je Babiš neúplatný atd. a hledal na Babiše špínu, až našel – Čapí hnízdo… Od té doby se to táhne. Mě neoblbnou, Babiš co řekl, tak udělal a vedl stát dobře, měl velkou smůlu, že přišel covid a stát to stálo moc peněz, což mu zase vyčítaj. Jinak měl před covidem přebytkové rozpočty. Když mluví, je to srozumitelný apod. Tyhle, co vládnou teď, mě nebaví poslouchat.!

 5. Těší mě, že můj článek vybudil tolik komentářů. Navíc to, co píše ten pan Harfa, to že výsledky Pavla versus Babiše budou – 60:40, to bych být Babišem velmi prezentoval, protože takoví ti nenávistníci vůči Babišovi si řeknou, je to v suchu a odjedou do Dolomit na lyžovačku. Jen tak dál. A pak se nakonec může stát zázrak a A. Babiš vyhraje.

 6. Jenomže ANO je pro ČR v NATO, pro rozšiřování NATO o Švédsko a Finsko, pro podporu banderovské diktatury a jistě i pro uznání tzv. Kosova. Vlastence poškodily (zničily) právě pokusy o spolupráci s ANO. Integrace opozice není proto možná. Koaliční strany naopak mají všechny skoro stejný program.

 7. V roce 1938 mával Chamberlain na letišti mnichovskou dohodou a s úsměvem tvrdil, že zachránil mír v Evropě. Za 2 roky dopadaly na Londýn německé bomby.
  Generál v čele státu není nic neobvyklého. I komunisti ho v podobě Ludvíka Svobody. To se jim ale teď do krámu nehodí, a proto to nepřipomínají.

  • Pane Brazdo, vy jste evidentně úplně mimo. Nevšiml jsem si, že se nějak vyjadruji k volbě KOMUNISTI… Volbu komunisty Pavla naopak kritizuji NEKOMUNISTI.

  • Teď sehrál roli Chamberlaina Putin. Také se pořád snažil s těmi nácky nějak dohodnout, podepisoval s nimi smlouvy, ustupoval jim, vyčkával…
   Samozřejmě, velitelé nad nacismem zvítězivších vojsk se po válce stávali hlavami států (Svoboda, de Gaulle, Eisenhower, Tito, málem i Žukov), ovšem generál Pavelić by spíše byl v roli generála Franca, generála Antonesca, admirála Horthyho nebo maršála Pétaina.

 8. Na politicky negramotné a méně bystré lidi úspěšně působí lži například o tom, že prezident může odvolat vládu jak vědom si jistě nepravdy tvrdil Bašta. Je pravda, že prezident ČR je formálně vrchním velitelem ozbrojených sil, to vědí i výše zmiňovaní, uniká jim, že ovšem válku nemůže vyhlásit. Babiš umí s méně inteligentní masou manipulovat, jistě proto bilboardy olepí, a to zejména vyloučené kraje ČR s textem typu: “ Pavel znamená válku, já přinesu mír“. Pravda pár hňupů mu uvěří a dá mu hlas. Ve druhém kole nemůže uspět, důležitým signálem bude skóre, kterým Pavlovi podlehne, čím drtivěji tím lépe, populismus, primitivismus a buranství je třeba z českého politického rybníku urychleně vypustit. Přestože z Pavla nejsem nijak nadšen dám mu svůj hlas. Věřím, že může Babiše porazit rozdílem třídy, třeba v poměr 60 : 40

  • Pane Harfo, to je jasné, dejte vy jako bývalý zaměstnanec komunistů hlas komunistovi Pavlovi. Nic jiného se čekat nedalo. Svůj ke svému. Ano…

   • Zkuste se párkrát praštit „kamenem mudrců“ do hlavy, snad se vám trochu rozsvítí, podle vás byl Babič bojovníkem proti minulého režimu, nic neměl společného s KSČ (v jeho případě s KSS)? Nebyl to nakonec jeden těch asi pěti slovenských chartistů?

    • Martine, kolikrát jste tady poučoval, že neodpovídám na zásadní téma předchozího příspěvku? A teď jste udělal co? Harry Potter psal něco o Babi(č)šovi? Naopak připomněl Vaši minulost, kdy jste byl zaměstnanec komunistů – a k tomu jste se opakovaně nevyjádřil 🙂 .
     Z

    • Nějak tak vám Zbyšku uniklo, že Harry Potter řeší komunistickou minulost Pavla, a nějak přehlédl, že Babiše se týká to samé, proto ta má ironie, pokud jste to nepochopil je to váš problém. Co si tak Kupský přestat hrát na kádrováka a řešit minulost, pokud svoji považujete za vzor ctností, pouze prokazujete absenci sebekritiky, je ovšem pod moji úroveň ji řešit…

  • Tady v Čechistánu se méně inteligentní masa evidentně z nějakého důvodu koncentruje do Prahy a dalších velkých měst.
   Současná ústava je úmyslně psána po napoleonsku „stručně a nejasně“, takže záleží na výkladu. Již se ukázalo, že vláda ve skutečnosti může trvale působit bez důvěry sněmovny, což je relikt 19. století, v současné demokracii nevídaný. A kdyby měla prezidentka Nerudová odvolat Okamurovu vládu, to byste koukal, jak by to najednou „šlo“.

 9. Teď se rozhodujeme, zda bude válka nebo mír. Pro mnohé vlastence je nepřijatelný generál Pavel i Babiš. Teď jde o to, aby se nedostal na Hrad generál Pavel. Babiš správně varuje, že pokud se dostane generál na Hrad, bude válka. Babiš chce mír, ten chceme i my. Je proto třeba volit Babiše. Nejít k volbám nebo hodit prázdnou obálku znamená podpořit generála. Ty hlasy propadnou, o to bude mít Babiš méně hlasů a generál tím více šancí dostat se na Hrad. Volme mír. Leckomu nemusí být Babiš po chuti, ale je třeba být realistou a zachránit, co se zachránit dá. Volit Babiše. Když je mír, tak se ledacos dělat, ve válce se dá jen živořit nebo umřít. Jestli padneme na dno, tedy budeme-li ve válce, budeme v té bídě až do smrti, to je třeba si uvědomit.
  Bašta měl velké šance zvítězit. Mainstream ale vykonal své a dokázal vsugerovat lidem, kdo má šanci a kdo ne a také jim dokázal vsugerovat, že prezident nemůže odvolat vládu a že Bašta slibuje nemožné. Za tu dobu covidového podvodu jsme se hodně změnili. Méně přemýšlíme, jednáme reaktivně, bojíme se a posloucháme. A jako pitomci věříme oficiálním sdělovacím prostředkům, která nám jen lžou. Navíc nám vyrostla generace lidí, kteří nejsou schopni přemýšlet, tedy až na výjimky. Papouškují jen to, co jim bylo řečeno a řeší své pohlaví. To je těžké, když někdo neví, čí je. Jinak by Nerudová musela tvrdě propadnout.

  • Jistě, jsme pro mír, ovšem Oligarcha bohužel není o nic větší zárukou míru než Generál, jak už dokázal v roli předsedy vlády. Takže proč volit Babiše? Snad jenom proto, aby jeho namyšlení odpůrci v provládních médiích pukli vzteky, jiný důvod nevidím.

 10. Hluboce se skláním ,před odvahou pana Bašty a odpouštím mu za to ,že se také částečně postaral o zánik socialismu a Československa. Babiš bude mít mnoho výhod ,tak doufám ,že loutka NATO padne.

  • Pane Marku, jak jste si přečetl, já bohužel (i když se budu snažit, seč budu moci, přesvědčovat své známé, aby nevolili válku, ale mír, aby nevolili národní frontu, ale samostatně uvažujícího prezidenta), Váš optimismus nesdílím. Andrej Babiš si svou zbabělostí, kdy mohl změnit poměry v České televizi, kdy měl na to v Poslanecké sněmovně sílu a Senát vysílací rady neřešil, a neudělal tak a tudíž přispěl k tomu, že se proti němu vybudovala taková síla ničím neopodstatněné nenávisti, kterou nic nepřemůže, i kdyby vyhrál všechny soudy, tak budou lidé proti němu. Ale asi musíme, jak píšu, spadnout až na samé dno.

   • Babiš má prostředky i dobré poradce. Ví, jak na koho cílit. Lidé nemají moc vekou paměť. Moc nepřemýšlejí, jinak by nevolili generála, který byl celý život vojákem z povolání a ničemu jinému nerozumí. A Nerudová by propadla, o třetím místě by si mohla nechat zdát. Neměla co nabídnout. Snad jen to, že je pohledná žena. Když Babiš zahraje vždy na tu správnou strunu, tak zvítězí. Nebude těžké přesvědčit voliče Nerudové, že Pavel je mnohem větší komouš než on. Na to vsadí a zvítězí.

Comments are closed.