Home Názory Exsenátor Paul to řekl už v roce 2009. Dnes se jeho slova opět potvrzují

Exsenátor Paul to řekl už v roce 2009. Dnes se jeho slova opět potvrzují

Že je nemožné ve dvou a půl minutě sdělit podstatu současného izraelsko-palestinského konfliktu, když většině politiků, komentátorů a tak zvaných investigativních novinářů k tomu nestačí stohy marnotratně potištěného papíru a hodiny slovních průjmů? Je to možné. Ovšemže ano.

Bývalý americký senátor Ron Paul už roku 2009 v projevu v Kongresu jasně a zřetelně popsal, jak, proč a z iniciativy a podpory koho vznikal Hamás – totiž jako společný projekt USA a Izraele na potlačení a oslabení tehdejšího šéfa Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) Jásira Arafata. Izrael a USA nechtěly Arafatův tehdy velmi slibný mírový proces a nechtěly vznik státu Palestina.

Myslím, že iportaL24.cz dnes a denně dokazuje, že usiluje o nestrannou a vyváženou žurnalistiku a že dává na rozdíl od českého mainstreamu prostor i druhé straně, čili té, kterou oficiální média a politický establishment označují za dezinformační. Aniž by s tou druhou stranou sympatizoval za každou cenu, takříkajíc natruc oficiální propagandě.

Ano, také exsenátor Paul je označován za dezinformátora a např. na wikipedii dostává co proto, nicméně ani toto nic nemění na skutečnosti, že jím sdělená fakta v následujícím videu jsou de facto nezpochybnitelná a dnes znovu ožívající.

Ron Paul sice neřekl nic nového, ale řekl to nahlas a na fóru nikoli nevýznamném – na půdě Kongresu Spojených států amerických. A že se tyto zásadní informace dostaly za mříže, byvše odsouzeny bez svědků a bez možnosti odvolání na doživotí, to je věc jiná, s podstatou nesouvisející.

Martin Kalous

3 KOMENTÁŘE

  1. Nelíbil se Fatah a Lidová fronta pro osvobození Palestiny, tak mají Hamás. Nelíbila se jim Afghánská demokratická republika, tak vytvořili Usámu…

  2. Stačí si přečíst pár headlinů z AERONET.NEWS, odkud je tato pitomost převzata, aby si člověk udělal představu, jakou že to nestrannost má Kalous na mysli. Veškerý obsah tohoto webu se dá shrnout do jednoho bodu: Soudruh Vladimír Vladimírovič má vždy pravdu a nikdy jinak. Jak by ne, když je financován přímo Kremlem.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here