Home Názory My Fica nemáme. Slovákům závidím

My Fica nemáme. Slovákům závidím

Právo veta, souhlasně deklarované Petrem Pavlem a na iportaL24.cz skvěle komentované Vojtěchem Filipem (zde) a také Fialův kritický postoj k záměru vítězného slovenského SMERu zastavit další vojenskou pomoc Ukrajině, nemohly ujít pozornosti zřejmě budoucího premiéra SR Roberta Fica (kéž by…).

Ficovo vyjádření zde.

Víte, co je zajímavé? Aspoň já jsem od žádného z nynějších vládních představitelů České republiky, Hrad nevyjímaje, nezaslechl ani šeptem byť jedinou zmínku, že by tahle svoloč měla na paměti zájmy českého národa, českého občana. Žvásty typu, jak Ukrajina bojuje i za nás, neberu. Mimochodem – aktuálně propuknuvší a nepochybně odkudsi iniciovaný vojenský konflikt Palestina (Hamás) vs. Izrael možná i odpovídá na to, za co vlastně se na Ukrajině také bojuje?

Úmyslně říkám »také«, poněvadž těch skrytých záměrů je přirozeně více. Ale tento je zřejmě jeden z nich – byť ho zatím neumím detailně analyzovat.

Nicméně… mezinárodní analytici, např. plukovník v.v. Douglas Macgregor, bývalý zpravodajský důstojník Scott Ritter, výtečný komentátor Tucker Carlson (všichni tři kovaní Američané, ale normální…), nebo izraelský zpravodajec Jakov Kedmi, ale i šéfredaktor aeronet.news pan VK a mnozí další, nejednou zmiňovali vznik nového státu Izrael právě na dnešním území Ukrajiny, resp. na území, které z Ukrajiny zbude. Konec konců už v dubnu 2022 Zelenský prohlásil, že Ukrajinu vidí jako jeden velký Izrael. On to tehdy sice asi myslel více z pohledu politického ohledně garantované mezinárodní bezpečnosti, ovšem jak vývoj ukázal, tento výrok, podle mě nepochybně, obsahoval i onen podtext, který v tomto komentáři nastiňuji. Nechci více spekulovat, ale logiku to dává. Leccos jistě naznačí, kam (do jaké země) budou izraelští Židé před Hamásem utíkat…

Palestina v průběhu necelých 80 let. Také odpověď na mnohé…

Robert Fish

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here