Home Názory OSTRÁ TYGŘÍ STŘEDA DAVIDA PLOCE: Tepláková souprava již není v módě?

OSTRÁ TYGŘÍ STŘEDA DAVIDA PLOCE: Tepláková souprava již není v módě?

FOTO - archiv Davida Tygra Ploce

Červencový summit NATO měl dle očekávání hodně napovědět o dalším směřování konfliktu na Ukrajině. Sešli se zástupci válečné aliance, které jsme bohužel také členy, a jednali. O míru nebo o válce? Hlavním tématem byla válka na Ukrajině. Ta válka, kterou vyprodukovaly spojené státy válečné. Ta válka, která se asi nevyvíjí dle představ válkychtivého hnijícího Západu. Hlavní role komedianta v teplákách se zdá být po tomto mírovém setkání poněkud nestabilní…

Na sjezd válečných loutek se samozřejmě dostavili i další nechvalně známí herci. Naší krásnou stále ještě českou zemi reprezentoval soudruh Pavel. Zda v Litvě došlo k dalšímu podlézání úžasnému německému národu, to opravdu nevím. Osobně se zúčastnila i velmi schopná loutka Biden, která skvěle dokazuje svým vystupováním neohroženost válečných spojených států. Tentokrát nikam neupadla a možná i věděla, kde se nachází. Ke svým zvykům se vrátila až na letišti v Helsinkách, kdy při ukončování návštěvy Finska poněkud zvláštním způsobem pomazlila malou holčičku, která, jak doufám, bude v pořádku, bez následků ze setkání s hodným strýčkem z USA.

Co je však opravdu důležité? S čím odjela tepláková souprava. Pravděpodobně zelenému komediantovi již začíná docházet, že on opravdu nebude tím, kdo porazí neporazitelné Rusko. Přijel s velikým očekáváním, ze kterého se zrodil, jak doufám, jeden z prvních kroků vedoucích k hledání jiné cesty řešení konfliktu. Členství v NATO je prozatím v nedohlednu a další příslib zbraní mu zjevně nestačil. Jeho první reakce nebyly zrovna o nadšení a došlo možná i na to správné usměrnění poslušného chlapce v teplákách. Svá původní vyjádření nahradil nadšením a vděkem. Ale tou opravdu dobrou a hlavní zprávou je, že Ukrajina nedostala pozvánku ke členství v NATO.

To je naprosto v pořádku a v souladu se zdravým selským rozumem. Členské státy ujistily komika Zelenského o další pomoci, a ten skvělý mírumilovný Západ se tedy bude i nadále odzbrojovat a ekonomicky likvidovat podporou konfliktu, který se zdá býti nad jejich společnými silami. Nevím, zda fotka nepotřebného klauna v teplákách, ke kterému se zbytek světa točí zády, je skutečně z Vilniusu, ale nádherně zobrazuje to, že tepláky už nejsou zrovna aktuálním módním trendem. Chlapec se pomalu, ale jistě, smiřuje s realitou, která je trochu odlišná od jeho představ či slibů, které dostal od svých loutkovodičů.

Z teplákové soupravy asi nebude ten historicky první vítěz války s Ruskem a otázkou je, jak ho jednou bude popisovat historie. Zda ho přiřadí k dalším fanatikům, jako byl Napoleon či Hitler, nebo zůstane navždy jen komickou teplákovou soupravou, která uvěřila západnímu proroctví o velkém vojevůdci. Každopádně si přeji, aby si všichni podobní chciválkové hráli co nejdále od nás a hlavně bez nás. Zdraví a štěstí přeji všem chcimírům.

David Tygr Ploc, předseda strany DOMOV

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here