Home Názory Pane vicepremiére, zachovejte se jako chlap a odejděte!

Pane vicepremiére, zachovejte se jako chlap a odejděte!

Kousnu do kyselého jablka. Člověk může udělat chybu, v životě i v politice. Musí být ovšem připraven za ni zaplatit. Já to před 10 lety zažil. Udělal jsem chybu.

V televizním pořadu jsem během asi 25 minut opakovaně zapřel na stále stejnou opakovanou otázku večeři s prezidentem v Lánech. Udělal jsem to proto, že jsem si dříve podal ruku s dalšími účastníky na to, že schůzka zůstane neveřejná. Samozřejmě dnes vím, že byla zbytečná chyba tajit večeři s hlavou státu. V okamžiku jsem se stal »zrádcem«, »pučistou«, zkrátka vyvrhelem a ztratil jsem roky budovaný kredit a důvěru lidí. Omluvil jsem se za to záhy a odešel jsem z vrcholové politiky.

Po 10 letech se dnes řeší šlamastika jiného řádu – šéf koaliční strany, vicepremiér a člen Bezpečnostní rady státu, mimochodem jeden z těch, kteří mne tehdy vyzývali k rezignaci, po tragické střelbě na FF UK Praha, a dokonce i po mimořádné vládě a vyhlášení státního smutku, se svými spolupracovníky ponocoval do půl čtvrté ráno na MPSV. Týden mlčel, potom mlžil. Slyšeli jsme postupně několik verzí příběhu o vánočním večírku. Výmluvy měly zakrýt osobní selhání. Je samozřejmě velmi smutné, že toto vše omlouvají špičky vlády a koalice, vše je označováno za »klukovinu«, »soukromou věc«, nebo se dokonce dozvídáme, že »i ministři mají své dny«. Měří se zkrátka úplně jiným metrem. Na otázku proč, si odpovězme každý sám.

Je mi v těchto dnech líto především všech, jejichž zármutek, bolest a žal z tragédie teď překrývají dozvuky vánoční party na MPSV a jejího trapného zatloukání. Díky vlastní životní zkušenosti tak mám na závěr pro pana vicepremiéra Jurečku vážně míněnou radu či doporučení – zachovejte se jako chlap, přestaňte kličkovat, přijměte odpovědnost a odejděte.

Michal Hašek

3 KOMENTÁŘE

  1. Pamatujme si ten vládní ksindl, který omlouvá svoje vládní svinstvo. Je to KDU-ČSL a s ní Fiala a celá Rychetského Pětikoalice. Prezident, který se vyjadřuje vždycky ke všemu teď taky mlčí.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here