Home Názory Víkendová anketa – Kdo za Kariho? Křemílek, Rumcajs, Pat a Mat…?

Víkendová anketa – Kdo za Kariho? Křemílek, Rumcajs, Pat a Mat…?

Pavel Votruba

Turbulentní a v prvé řadě ostudné dění kolem (ne)nového trenéra české hokejové reprezentace nemohlo zůstat mimo bedlivé oko naší pravidelné Víkendové anktey. Právě ta přichází s deseti jasnými, transparentními a odůvodněnými návrhy. Protože my jsme »cool«, na rozdíl od VV jsme v oněch návrzích neopomněli ani ženy.

A ještě vzkaz Jakubovi Voráčkovi… »Ty krávo, teď je to teprve komedie!«

A také Jaromíru Jágrovi… »Nebojte, pane. Všemi deseti (návrhy) jsme si všemi deseti (prsty) stoprocentně jistí… Každá z oněch deseti Bé variant je lepší než varianta Á, jak jste ráčil reagovat na tu Vorasovu ‚krávo, komedii‘. Pryč s Karim, s tím finským psem obranářem!«

Že to bude Radim,

to vám neprozradím.

Fina však zradím,

už se s Radimem radím.

Z toho já kadím,

utíraje se kapradím,

ani se u toho neposadím.

Na Radima si znalec vsadí,

a Kariho pošlou do pozadí –

tihle Aloisovi muži hadí.

Nominační návrhy na post nového trenéra hokejové reprezentace ČR (podklad pro jednání VV na den 29. června 2023):

Křemílek a Vochomůrka

Klid a rozvaha obou, velmi přátelský, korektní a vstřícný vzájemný vztah, podepřený viditelnými výsledky a bonusová Jiřinka Bohdalová jako hlasatelka – nemusela by to být špatná volba.

Pat a Mat

Tihle dva si »umí« poradit v každé situaci. Pokud chce VV dokončit devastaci českého hokeje, započatou před bezmála třiceti lety, lepší dvojici nenajde. I Pastrňáka by uměli zazdít tak, že by zapomněl bruslit…

Mach a Šebestová

Sice se spolu občas nemusí, ale když jde do tuhého, umí zabrat, umí tu loď kormidlovat jedním směrem – tím nejvýhodnějším a nejprospěšnějším. Věci v kabině by hlídal bez nároku na finanční odměnu pes Jonatán.

Rumcajs a Manka

Výtečný řáholecký snajpr, který nemá ve zvyku míjet, a vzorná pečovatelka o rodinné zázemí – za mě velcí favorité. Navíc Rumcajs je loupežník par excellence, takže by si to všechno mohlo sednout, jak se patří. Takříkajíc svůj k svému či vrána k vráně by si přisedla…

Spejbl a Hurvínek

Čile (ne)stárnoucí světák, který ví o životě své, a do popředí deroucí se dravé mládí, které si pan Josef umí kočírovat – i to by na střídačce mohlo fungovat.

Štaflík a Špagetka

Původně se jmenovali Psí život a psí život značí život sakra těžký (jak ten na střídačce národního týmu) a on a ona ho mají zažitý. Což o to, předpoklady jsou, eventuální překážkou by snad mohl být jen věk.

Bob a Bobek

Konkrétních profi zkušeností se světovým šampionátem mají dost, pod jejich dohledem se v Praze a Ostravě hrálo už v roce 2015. A byli skvělí. Nevypustili ani jedno vystoupení a Královi přihráli do všitého sáčku u saka milióny. Kdeže jim je dneska konec? Těm miliónům. Královi bohužel stále na svobodě…

Kuba, Anče a hajnej

Hlavně Anče by díky své prořízlé puse dokázala udržet Hadamczika a celý slavný výkonný výbor na řetězu a hlavně hóóódně daleko od hokeje. Hajnej zase sem tam něco i trefí, což se při mizerné produktivitě nároďáku šikne, a rozvážný Kuba, který to umí mistrovsky hrát na všechny strany, by umně krotil případné vášně mezi realizačním týmem a svazem.

Bolek a Lolek (Poláci)

Sice Poláci, tedy na první pohled nehokejoví, ale na ten druhý velcí machři. K vidění byli takřka po celém světě, a kam vstoupili, tam slavili úspěch, tam jim tleskali, tam získávali ocenění. Proč ne.

Tom a Jerry (Američané)

Ostřílená americká profi dvojice, sice už poněkud starší, ale se zkušenostmi na rozdávání plnými hrstmi. Otázka je jediná – kam až by se vyšplhali jejich finanční nároky. Zda by je »hadí mužové« akceptovali.

Jste-li fanoušky českého hokeje, zapojte se. Vyberte aspoň pět návrhů, a když jeden z nich vyjde, bude se vás moci oprávněně zmocnit božský pocit, že jste plnohodnotnou součástí té, jak má pan stoprocentní na svém facebooku, HOKEJOVÉ RODINY.

Netropický víkend, málo Ukrajinců na chodnících a v obchodech – prostě všude, a šťastnou předvolbu nového trenéra vám přeje

Pavel Votruba

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here