Home Názory Zamyšlení nad dalšími Fialovými potrefenými signály

Zamyšlení nad dalšími Fialovými potrefenými signály

»Rok, který máme za sebou, byl mimořádně náročný. Česko stálo v čele Rady EU v situaci, kdy Ukrajina, ale i celé západní společenství, čelí ruské agresi. Šance na rychlé vyřešení konfliktu se ukázaly jako malé a stále se ztenčující. Důsledky ruské agrese jsou mnohonásobné a do jisté míry se podepisují i na určité nervozitě, kterou pociťujeme v naší zemi,« prohlásil Fiala v pondělí ve svém projevu na úvod třídenního setkání českých diplomatů v Černínském paláci, sídle ministerstva zahraničí. »Nová bezpečnostní strategie nám celkem nepřekvapivě říká, že konkrétní bezpečnostní hrozbou číslo jedna nám zůstává ruská imperiální politika. Je mimo jakoukoliv diskusi, že ruské pokusy o opětovné vytvoření sfér vlivu je potřeba zastavit, jinak to povzbudí nejen Putinův režim, ale budou povzbuzeni i další agresoři. I nadále platí, že odstrašování a izolování Ruska můžeme provádět pouze společně s našimi spojenci,« řekl premiér (zdroj: novinky.cz).

Pojďme si tyto stále dokola opakující se potrefené »signály«, které Fiala vysílá do éteru po tisící prvé rozebrat. Ono omšelé, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou, platí v prezentovaných vyjádřeních nejen Fialy do puntíku.

1. K Fialovu tvrzení, že »celé západní společenství čelí ruské agresi«, by to chtělo důkazy, které se ovšem v této souvislosti od samého počátku (= od 24. 2.  2022) nepředkládají. Agresi (vojenské) naopak od počátku 90. let, resp. od rozpadu SSSR (26. 12. 1991), čelí Rusko právě ze strany západního společenství. Zdůrazním to ještě jednou – představte si, že jste velmoc (surovinová, jaderná), která na oltář porážky německo-zednářského nacismu obětovala 26 miliónů svých občanů, a ti, které v roce 1945 zachránila – ti, kteří by jí dnes měli být vděčni za to, že mohou být, že jsou – ji chtějí okupovat. Navzdory oficiálním slibům (doloženým a přiznaným) o nerozšiřování NATO na východ směrem k hranicím Ruské federace, se Aliance postupně ocitá takříkajíc na dostřel ruského území. Ne raketami, ale pouhou vzduchovkou… Tak na těsno se NATO k Rusku přiblížilo.

Že Fialovo »trpící« západní společenství toto odmítá vidět a vzít na vědomí – včetně prokázaných zjištění, jak kyjevský režim zacházel s občany ruské národnosti v Doněcku a Luhansku, a jak si Západ vytřel zadek s Minskými dohodami (nezpochybnitelné doznání Merkelové) – na podstatě právě řečeného absolutně nic nemění.

2. Ruská imperiální politika jako bezpečnostní hrozba číslo jedna? Hlavní problém není v obsahu tohoto marketingového sdělení, ten spočívá v tom, že občanstvo mu věří. Prezentuje-li se někdo tzv. »imperiálně«, rozhodně to není Rusko, ale kolektivní Západ v čele s Bílým domem a hlavně Pentagonem. Postupné rozšiřování NATO o bývalé satelity Sovětského svazu co nejblíže k ruským hranicím i přes ujišťování o opaku, je přímo učebnicový projev imperiální politiky. Nebo jste někdo v průběhu uplynulých více než 30 let zaregistroval byť jen zmínku, že Kreml opětovně usiluje o své bývalé satelity? Za to zmínky Západu o kolonizaci Ruska jsou na pořadu každého dne…

3. Rusko, jste, pane Fialo, izolovali natolik, že tím, kdo si v celosvětovém byznysu za chvíli ani neškrtne, bude Evropa a USA – díky nebývalé aktivizaci BRICS, uspíšené právě těmi vašimi sankcemi, a pro americký dolar z toho plynoucí již nezvratné ztrátě dominantního postavení. O tom podrobně v komentáři Vojtěcha Filipa zde

4. Ony mnohonásobné důsledky ruské agrese jste si vyrobili sami (protiruskými sankcemi a odmítáním levných ruských energií: plyn + ropa), a vyrábíte dál, navzdory realitě těchto dnů, kdy Západ včetně USA dávají od Ukrajiny ruce pryč. Včera vám přijede vyhrožovat Kuleba (uk. ministr zahraničí), že jestli Ukrajinu přestanete podporovat, bude zle, a vy stojíte před tímhle náckem v haptáku jako Emanuel Moravec před K. H. Frankem. Dokonce už i o přízeň Vatikánu přicházíte, což je neklamným znamením, že vaše Ukrajina prohrála, že je konec. Šokující aktuální vystoupení papeže Františka níže. 

(Zdroj: idnes.cz – 23. 4. 2020)

(zdroj: https://mfa.gov.ua/)


5. Že nic nechápající pořád ještě značná část občanů ČR je nervózní z ruské agrese? Však přesně tohle jste přece chtěli, ne? Aby vám podle vašeho receptu nervózní občané posvětili všechna ta svinstva, kterých se dopouštíte. My, co chápeme, nervózní nejsme. Netrpěliví, ano, to jsme, to je ten správný výraz. Zejména z toho, kdy na vás už konečně dosáhne ruka spravedlnosti a na mnoho a mnoho let skončíte za mřížemi.

Jan Čech

PS: Ještě drobnost, na kterou jsem si teď vzpomněl, že by stála za zmínku a nikam do textu, který jsem právě dopsal, se mi nehodí.

Kouzelník Stanjura se v tyto dny nechal slyšet, že restart české ekonomiky je závislý od restartu té německé. Co však už nedodal (nesměl dodat), je, že německá ekonomika se vzpamatuje pouze tehdy, začne-li opět nakupovat levný plyn z Ruska. Sorry jako, Zbýňo, že jsem si dovolil upozornit na neúplnost vyjádření takového óbr experta na finance…

1 KOMENTÁŘ

  1. Samozřejmě, americký režim se svými satelity zásadně nerespektuje suverenitu jiných zemí, pokud se mu to hodí. Tak tomu bylo i v případě Ukrajiny v roce 2014.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here