Home Pel mel Věda a příroda V Pekingu bylo založeno centrum pro vývoj humanoidních robotů

V Pekingu bylo založeno centrum pro vývoj humanoidních robotů

Humanoidní roboti během Mezinárodního veletrhu obchodu se službami v roce 2023 v parku Šou-kang v Pekingu, hlavním městě Číny, 5. září 2023. FOTO - Xinhua/Ren Chao

V čínském hlavním městě bylo založeno inovační centrum humanoidních robotů, které má přispět k urychlení vývoje technologií a průmyslového využívání humanoidních robotů.

Pekingské inovační centrum pro humanoidní roboty, oficiálně registrované v oblasti hospodářského a technologického rozvoje v Pekingu, bylo společně založeno podniky, které vyrábějí komplexní roboty, základní komponenty a také rozměrné modely robotů.

Centrum bude vytvářet hardwarové i softwarové mateřské platformy a zaměří se na řešení klíčových problémů, které je třeba v tomto odvětví naléhavě řešit, jako je systém řízení provozu a operační systém s otevřeným zdrojovým kódem.

»Peking má národní platformu pro kontrolu a testování robotů a národní technický výbor pro standardizaci robotů a brzy zřídí fond pro rozvoj pekingského robotického průmyslu. Buduje také sdílené zpracovatelské centrum sloužící výrobě a dalšímu vývoji robotů,« uvedl Su Kuo-pin, zástupce vedoucího pekingského městského úřadu pro ekonomiku a informační technologie.

Podle směrnice vydané ministerstvem průmyslu a informačních technologií bude Čína do roku 2025 usilovat o vytvoření předběžného inovativního systému pro humanoidní roboty, který bude zahrnovat řadu malých a středních podniků specializujících se na trh s humanoidními roboty a disponujících špičkovými technologiemi, jakož i dvě až tři společnosti zabývající se humanoidními roboty s celosvětovým významem.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here