Home Sport Další trenérská změna v extralize. Boleslav má nastartovat Král

Další trenérská změna v extralize. Boleslav má nastartovat Král

U hokejistů Mladé Boleslavi skončil trenér Jiří Kalous. Poslední tým extraligové tabulky převezme Richard Král, který dosud vedl rezervu Pardubic v první lize. Oba kluby to uvedly na svých webech. Král ještě v sobotu povede pardubický B-tým na ledě pražské Slavie. Nové funkce v Mladé Boleslavi se ujme v pondělí v reprezentační pauze.

Bruslařský klub nastoupí v pátek v Brně proti Kometě a v neděli v Karlových Varech a povedou jej dosavadní asistent trenéra Václav Pletka, který bude pokračovat i po Králově boku, a dočasně Martin Škaloud, jenž je kouč dorostenců Mladé Boleslavi.

Další duel potom čeká Mladou Boleslav až ve středu 15. listopadu, kdy bude hostit v dohrávce 16. kola Hradec Králové. Tento duel se měl hrát původně tento týden v úterý, ale kvůli virovému onemocnění v kádru Bruslařského klubu byl odložen.

»Jirkovi patří velký dík. V loňské sezoně nám hodně pomohl, o to víc nás mrzí, že to letos přes veškeré úsilí prostě nevyšlo,« řekl generální manažer Mladé Boleslavi Jan Tůma.

Ztráta pěti bodů

Středočeši prohráli devět z posledních deseti extraligových utkání. V tabulce ztrácejí pět bodů na předposlední Vítkovice. »Trenéři jsou vždycky pod tlakem. Znám to z Pardubic, když nejste první, druzí, třetí, tak jste pod tlakem. S tlakem počítám, z toho posledního místa je třeba se vyhrabat, a to prostě s tlakem souvisí. Podobnou situaci už jsem jednou zažil, a to právě před třemi lety v Pardubicích, kde taky byli poslední a dostali jsme se z toho. Věřím, že se nám to povede i tady,« uvedl Král na webu Mladé Boleslavi.

»Jsme si vědomi, že Richard Král nepřichází ve vůbec snadné pozici, a bude na nás všech mu maximálně pomoct. A samozřejmě věříme, že on pomůže nám a že přinese impulz, který teď kabina tolik potřebuje. Zároveň je ale třeba dodat, že i přes výměnu trenéra drtivá většina práce a zodpovědnosti jde stále především za hráči,« prohlásil Tůma.

Mladá Boleslav doma nebodovala pětkrát za sebou a někteří fanoušci na závěr této neúspěšné série skandovali: »Kalous ven.« Podle Tůmy se klub snaží stále dělat vše pro to, aby se tým zvedl.

»Chápu jejich rozhořčení, ale musím znovu zopakovat, že nikdo, ale naprosto nikdo z nás nic neodpískal a všichni jsme připravení rvát se o lepší výsledky i postavení v tabulce. Nic nevzdáváme a děkujeme všem, kdo stojí při nás,« doplnil Tůma.

V neděli klub oznámil rezignaci asistenta trenéra Petra Hakena, které předcházel v pátek domácí debakl s Mladou Boleslavi 0:8. V neděli se postavil na lavičku i sportovní ředitel Martin Ševc a Středočeši podlehli Vítkovicím 2:3.

Králův realizační tým se bude ještě dotvářet. »Druhého asistenta po domluvě s klubem vybere sám v horizontu několika dnů,« uvedl klub v tiskové zprávě.

Změna? Třetí tým v sezoně

Mladá Boleslav je třetím týmem, který v této sezoně mění hlavního kouče. Už 23. září rezignoval po třech zápasech Patrik Martinec v Kometě Brno a tým převzal asistent Jaroslav Modrý. O měsíc později odstoupil Miloš Holaň z Vítkovic a nahradil jej Pavel Trnka, který se o 14 dní dříve stal jeho asistentem.

Osmapadesátiletý Kalous, který je zároveň asistentem nového trenéra české reprezentace Radima Rulíka, převzal Mladou Boleslav v polovině ledna. Nahradil odvolaného Ladislava Čiháka. Skončil s týmem na 10. místě po základní části a vypadl v předkole play of po porážce s Kometou 1:3 na zápasy.

O pět let mladší Král působil v Mladé Boleslavi v letech 2006 až 2010 jako hráč. Bývalý produktivní centr jako hlavní kouč působil v extralize v Pardubicích. Nejdříve v části sezony 2015/16 a pak od listopadu 2020 do loňska. V minulé sezoně zůstal v Dynamu jako Rulíkův asistent a po letním příchodu Václava Varadi se přesunul k rezervě.

(koz, čtk)

FOTO – bkboleslav.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here