Home Sport »Lvíčatům« chybí poslední krok na Euro. Udělají ho zítra na jihu Čech?

»Lvíčatům« chybí poslední krok na Euro. Udělají ho zítra na jihu Čech?

Kouč Jan Suchopárek na tiskové konferenci před sezonou FOTO - ČTK/Michaela Říhová

České fotbalisty do 21 let dělí krok od postupu na mistrovství Evropy, které budou v roce 2023 hostit Rumunsko a Gruzie. V úterní barážové odvetě proti Islandu budou hájit náskok 2:1 z pátečního duelu. Utkání v Českých Budějovicích má výkop v 18.00.

V prvním zápase hraném na umělé trávě v Reykjavíku »Lvíčata« otočila výsledek po inkasovaném gólu z penalty. Ještě v úvodním dějství se trefil Matěj Valenta a zvrat dokonal po změně stran Václav Sejk.

»Odveta bude neméně náročná. Sice máme náskok jedné branky, ale bylo by hloupé jen bránit. Když jsme byli aktivní, tak jsme měli navrch. A myslím, že nám bude hrát do karet i přírodní trávník, na který jsme více zvyklí,« řekl trenér Jan Suchopárek.

»Musíme na hřišti ukázat, že nejsme horším týmem a nesmíme se rozklepat. Věřím, že ukážeme fanouškům i aktivní hru a složíme reparát z posledního zápasu v Budějovicích, kdy náš výkon proti Anglii byl ustrašený. Jsem si jistý, že náš tým má dostatek kvalit na to, abychom se prezentovali pozitivním způsobem,« prohlásil Suchopárek.

Před odvetou je opatrný i kapitán Filip Kaloč. »Říkali jsme si hned po zápase, že jsme teprve v polovině. Připravujeme se úplně stejně jako na první zápas. Nic není rozhodnuté. Určitě nechceme jen bránit. V prvním zápase jsme chtěli uhrát dobrý výsledek, na který budeme moct navázat v domácím zápase. Teď už to bude jen o nás,« uvedl záložník ostravského Baníku.

Na závěrečný turnaj postoupilo přímo devět vítězů skupin, s nimi Švýcarsko jako nejlepší celek z druhých míst a automaticky měly účast jistou pořadatelské země Gruzie a Rumunsko. Zbylí čtyři účastníci vzejdou z baráže. Zatímco »Lvíčata« se zúčastnila už osmi mistrovství Evropy, Island pouze dvou. Oba celky usilují o druhý start na evropském šampionátu za sebou.

(čtk)

Předchozí článekOECD notně ubrala z optimismu, nejhorší časy podle ní čekají Evropu
Další článekV rodinném domě u Prahy byla nalezena čtyři těla

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here