Home Sport Plavšič odešel ze Slavie. Nebude to Baník, nýbrž Polsko

Plavšič odešel ze Slavie. Nebude to Baník, nýbrž Polsko

Srbský fotbalista Srdjan Plavšič přestoupil ze Slavie do Čenstochové. Sedmadvacetiletý křídelník s úřadujícím polským mistrem podle jeho webu podepsal smlouvu do června 2026 s opcí na další sezonu. Kontrakt v pražském klubu by mu vypršel příští rok.

Plavšič přišel do Slavie v létě 2021 od úhlavního rivala Sparty, kde mu tehdy skončila smlouva. Rodák z Nového Sadu se v Edenu příliš neprosadil. V minulé sezoně se mu ale dařilo během hostování v Ostravě, kde ve 24 ligových utkáních zaznamenal pět branek a stejný počet asistencí. Celkem v české nejvyšší soutěži odehrál 127 zápasů, vstřelil 13 gólů a 19 jich připravil.

Na letní přípravu se Plavšič vrátil do Slavie, ale během soustředění v Rakousku se zranil a nezasáhl do úvodního ligového kola. Spekulovalo se, že by se mohl vrátit do Ostravy nebo odejít do zámořské MLS. Nakonec se domluvil s Rakówem, proti kterému nastoupil loni v play off o postup do Evropské konferenční ligy.

»Není tajemstvím, že hráče na levé křídlo hledáme delší dobu. Doufáme, že Srdjan posílí náš tým a zvýší konkurenci na této pozici. Má hodně zkušeností s evropskými poháry, což je pro nás také důležité,« uvedl sportovní ředitel Čenstochové Robert Graf.

(čtk)

FOTO – slavia.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here