Home Zahraničí Britští pošťáci stávkují za vyšší platy, protesty mohou ohrozit vánoční doručování

Britští pošťáci stávkují za vyšší platy, protesty mohou ohrozit vánoční doručování

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Tisíce zaměstnanců britské pošty Royal Mail dnes zahájily osmačtyřicetihodinovou stávku. Rozhovory o zvyšování mezd mezi odborovou organizací sdružující zaměstnance v odvětvích komunikace a poštovnictví Communication Workers Union (CWU) a zástupci Royal Mail totiž skončily bez dohody, informují britská média.

Stávka ovlivní slevovou akci známou jako Black Friday, kdy se pravidelně výrazně zvyšuje vytíženost doručovacích služeb. Jak informoval zpravodajský server BBC News, doručování zásilek naruší dalších deset stávkových dní, které zaměstnanci vyhlásili na nejrušnější období roku z hlediska doručování zásilek.

CWU ve středu odmítla »poslední a nejlepší nabídku« Royal Mail, která navrhovala, že zaměstnancům zvýší příjem o devět procent v příštích 18 měsících místo dříve plánovaných 24 měsíců. Pošta následně odborový svaz obvinila, že si »bere Vánoce jako rukojmí«. Podle CWU by ale přijetí nabídky znamenalo »konec pošty tak, jak ji známe«.

Stávky se krom dneška a pátku mají konat i 30. listopadu a 1. prosince – jen dva dny po takzvaném kyber-pondělí, které patří mezi dny s nejvyšším objemem on-line nákupů. A odbory je plánují také na dalších šest dní v prosinci včetně Štědrého dne.

CWU zastupuje 115 000 zaměstnanců Royal Mail.

Největším akcionářem Royal Mail je společnost Vesa Equity Investment, která patří českému podnikateli Danielu Křetínskému a jeho slovenskému obchodnímu partnerovi Patriku Tkáčovi.

(jb, čtk)

Předchozí článekUruguay – Jižní Korea 0:0. Jedna série pokračuje, další dvě skončily
Další článekPražské bazény zvyšují ceny a snižují teplotu vody

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here