Home Zahraničí Čína v centru pozornosti na veletrhu World Travel Market v Londýně

Čína v centru pozornosti na veletrhu World Travel Market v Londýně

Návštěvník ochutnává čínský čaj v čínském pavilonu veletrhu World Travel Market (WTM) v Londýně 6. listopadu 2023. FOTO - Xinhua/Li Ying

Předpokládaný růst čínského trhu cestovního ruchu je jedním z horkých témat právě probíhajícího veletrhu World Travel Market (WTM) v Londýně pro rok 2023, protože světoví poskytovatelé služeb v cestovním ruchu očekávají další obchodní příležitosti v této asijské zemi.

Podle zprávy Global Travel Report zveřejněné na této akci pokračuje trend růstu zájezdních trhů v rozvíjejících se ekonomikách, jako je Čína, Indie nebo Indonésie. S rostoucím blahobytem v těchto zemích si stále více lidí může dopřát ve svém volném čase cestování.

Zpráva také upozorňuje na potenciálně rostoucí zájem starší čínské populace o organizované zájezdy, jako jsou například vyhlídkové plavby.

»Asie a Tichomoří je rozhodujícím motorem světového cestovního ruchu, a to jak zájezdového tak i a domácího, a údaje o růstu v Číně a dalších zemích regionu jsou pro nás všechny velmi pozitivní zprávou,« uvedla Juliette Losardová, ředitelka výstavy WTM Londýn.

Natalia Bayonová, výkonná ředitelka Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO), řekla agentuře Xinhua, že Čína je silný trh a může se pochlubit vysokou úrovní v oblasti vzdělávání, investic a inovací v cestovním ruchu.

Lidé při návštěvě čínského pavilonu na veletrhu World Travel Market (WTM) v Londýně 6. listopadu 2023. FOTO – Xinhua/Li Ying

Začátkem letošního roku vedl generální tajemník UNWTO Zurab Pololikashvili delegaci do čínského Chang-čou a srdečně uvítal zrušení cestovních omezení jako významný impuls pro hospodářský růst a sociální příležitosti v asijsko-pacifickém regionu i v celosvětovém měřítku. Byl prvním šéfem agentury OSN, který Čínu od zrušení omezení navštívil.

Patricia Page-Championová, viceprezidentka a obchodní ředitelka společnosti Hilton, se podělila o své postřehy při panelové diskusi. »Minulý týden jsem byla v Šanghaji a bylo to docela úžasné,« řekla. »Tuzemské cestování v této zemi zažívá boom.«

»To, co nyní vidíme, je příliv čínských turistů do Spojených arabských emirátů. Jsme s tím velmi spokojeni a věříme, že v blízké budoucnosti dojde k dalšímu nárůstu,« uvedl na jiné panelové diskusi Khalid Jasim Al Midfa, předseda úřadu pro rozvoj obchodu a cestovního ruchu v Šardžá.

Čína se v pondělí vrátila na veletrh WTM v Londýně 2023 s bohatou nabídkou turistických služeb, která přilákala světové poskytovatele cestovního ruchu, kteří touží přivítat turisty z Číny.

Turisté při návštěvě vyhlídkového místa v San-ja v jihočínské provincii Chaj-nan, 1. října 2023. FOTO – Xinhua/Guo Cheng

Kathryn Davisová, výkonná ředitelka organizace Visit West, která zastupuje destinační management Bristolu, Bathu a širšího regionu západní Anglie, uvedla, že v letošním roce zaznamenali nárůst počtu čínských turistů. »Myslíme si, že je to skvělý začátek pro další rozvoj našeho partnerství,« řekla agentuře Xinhua. »Je důležité, abychom spolupracovali s místními partnery a s partnery v Číně a ujistili se, že nabízíme správné služby a správné produkty za správnou cenu.«

Veletrh WTM v Londýně, který se koná od roku 1980, každoročně seznamuje zájemce o cestování s nejvýznamnějšími světovými destinacemi a turistickými produkty. Jedná se o jednu z nejvlivnějších světových akcí v oblasti cestovního ruchu.

Během třídenní akce vystoupili na pódiu i zástupci z Číny, kteří představili své pokročilé technologie určené ke zlepšení služeb v oblasti cestovního ruchu.

V panelové diskusi pořádané Světovou federací měst cestovního ruchu (WTCF) představil Li Pao-čchun, zástupce vedoucího pekingského městského úřadu pro kulturu a cestovní ruch, způsoby, jakými hlavní město Číny využívá technologie k nabízení chytřejších a efektivnějších služeb turistům.

Ve středu byla v čínském pavilonu představena online platforma, která návštěvníkům veletrhu WTM představila bohaté zdroje čínské kultury a cestovního ruchu. Platforma využívá technologii metaverse, která má přilákat ty, kteří se orientují ve virtuálních videohrách.

Čínská turistka pózuje pro fotografii s masajskými umělci na mezinárodním letišti Jomo Kenyatta v Nairobi, Keňa, 11. února 2023. FOTO – Xinhua/Han Xu

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here