Před 70 lety vyjel první »ledoborec« čínsko-britském obchodu

Čínský prezident Si Ťin-pching zaslal blahopřání k 70. výročí »cesty ledoborce« v čínsko-britském obchodu.

Prezident poukázal na to, že před sedmdesáti lety britští podnikatelé zastoupení Jackem Perrym jasně viděli vyhlídky nové Číny a obrovský potenciál čínsko-britské spolupráce. S nebojácnou odvahou a odhodláním prolomili ideologické ledy a postavili se na cestu obchodních výměn mezi Čínou a Velkou Británií. V posledních sedmdesáti letech bylo několik generací »ledoborců« svědkem a aktivně se podílelo na čínském rozvoji a reformách a dosahovalo vlastního rozvoje a růstu prostřednictvím vzájemně prospěšné spolupráce.

Díky společnému úsilí obou stran se čínsko-britský obchod rozrostl od nuly a nyní přesahuje sto miliard amerických dolarů. Skutečnosti dokázaly, že spolupráce mezi Čínou a Velkou Británií prospívá obyvatelům obou zemí a rovněž přispívá ke světovému míru a rozvoji.

Si Ťin-pchingzdůraznil, že v dnešním světě se prolíná a překrývá mnoho výzev a ekonomická globalizace čelí protivětru a vyjádřil naději, že čínští a britští vizionáři zdědí ducha vizionářské, otevřené spolupráce a odvážné zaujmou vedení při prolamování ledů, budou tvrdě pracovat na otevření nových vyhlídek na výhodnou spolupráci, budou podporovat budování otevřeného světového hospodářství a více přispějí k podpoře přátelské spolupráce mezi Čínou a Velkou Británií.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy