Do České republiky dorazil ukrajinský prezident

Prezident Petr Pavel přivítal na Pražském hradě u Brány gigantů hlavu ukrajinského státu Volodymyra Zelenského, který v tradičním zeleném triku zavítal na první návštěvu Prahy.

Zelenskyj bude v pátek jednat s premiérem Petrem Fialou, předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (oba ODS) i šéfkou Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09). Potká se se členy vlády a Parlamentu.

Podle vládního mluvčího Václava Smolky vzlétl český vládní speciál se Zelenským ze Sofie v 18.21. Na plochu Letiště Václava Havla dosedl letoun v 19.54. V Bulharsku dnes ukrajinský prezident jednal se svým protějškem Rumenem Radevem a premiérem Nikolajem Denkovem.

(čtk)

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Zelenský prezidentem Ukrajiny NENÍ. Je jen jedním z těch, kdo se dostali k moci upalováním a ubíjením policistů na MAJDANU a udržují se u moci mrzačením a vražděním Ukrajinců , Ukrajinek a Ukrajinčat a Rusů, Rusek a malých dětí – asponˇpodle toho, co se píše na internetu.
    Podle mne Zelenský se nerozpakuje oloupit i ty nejchudší a děti , prostřednictvím některých Čechů Zelenský docela sprostě LŽE – vykládá bulharskému prezidentovi že ho napadnou Rusi ale když daruje Zelenskému PENÍZE a prostředky na mrzačení a vraždění lidí, tak bulharského prezidenta Rusi nenapadnou.
    —————-
    Zvýšili mi nájemné na částku, kterou mi neprokryje inv. důchod. Smlouva prodloužena do července. Co pak, nevím. Nájmy jsou 1,5-2x vyšší, než mám důchod.
    — Lucie Trávníčková (@staratrava) January 31, 2023

  2. Tak nevím jestli tolik štěstí vůbec unesu… Měli by mu místo tanků pořídit nějaký slušný, společenský oblek, aby nemusel po světě jak šašo jezdit a žebrat o peníze pořád v tom jednom tričku a mikině 🙁

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy