ČSSD: Jsme pro spolupráci v krajích s levicovými stranami!

Předseda ČSSD – České suverenity sociální demokracie Jiří Paroubek včera přijel do Českých Budějovic podpořit založení krajské organizace strany a především nově zvoleného předsedu kraje ČSSD a krajského zastupitele Petra Sojku.

»Dnes samozřejmě před námi stojí především volby do Evropského parlamentu, kde bude naší prioritou ukončení války na Ukrajině a zajištění míru pro Evropu, odmítáme zrušení práva veta v EU, a tím připravovanou ztrátu suverenity jednotlivých států, a samozřejmě i zrušení takových nesmyslů jako nucené ukončení výroby aut se spalovacími motory. Volby do kraje jsou ale v podstatě také za dveřmi. Proto jsem rád, že již máme ve všech krajích krajské organizace a dnes jsme přijeli podpořit pana Petra Sojku, našeho lídra pro kraj i kandidáta do Evropského parlamentu,« řekl včera předseda strany Paroubek.

»Do ČSSD jsem vstoupil především proto, že moje bývalá strana ANO zde v kraji velmi spolupracuje s pravicovou ODS a já jsem byl vždy levicový volič i politik. Také mi vadí postoj ANO, které podporuje posílání zbraní na Ukrajinu. Já preferuji mírové řešení, a proto souzním s programem ČSSD,« řekl Sojka.

Šéf strany Paroubek a statutární místopředsedkyně Jana Volfová zároveň podpořili včerejší akci Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) v Leškovicích. »Položením kytice u památníku na hrdinu Československa armádního generála Václava Morávka jsme si připomněli všechny oběti okupace Československa. Václav Morávek položil život za svobodu naší vlasti, a to si musíme s úctou připomínat především dnes, kdy nás naše vláda svými naprosto neuváženými kroky vede na pokraj dalšího válečného konfliktu,« řekl Paroubek. »Proto přijedeme podpořit Svaz bojovníků za svobodu i na další jejich akce. Historie se nesmí měnit podle poptávky politiků, nebo si ji budeme muset zopakovat,« dodal expremiér.

(pk)

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy