Odbory připravují na 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku. Komunistická strana Čech a Moravy dnes ve svém prohlášení uvedla, že tento krok jednoznačně podporuje.

V reakci na to, jak dnešní vláda likviduje sociální jistoty a útočí na pracující a nejvíce zranitelné občany, avizují některé z odborových svazů přípravu výstražné hodinové stávky na 27. listopadu.

»KSČM od počátku podporuje protivládní protesty, demonstrace a stávky organizované odboráři. Spolu s nimi hodlá KSČM usilovat o zvyšování mezd, prosazení důstojných důchodů či zajištění bezplatného školství a zdravotnictví,« uvedli komunisté na sociální síti.

Komunisté po volbách v roce 2021 a zisku 3,6 procenta hlasů poprvé po listopadu 1989 opustili parlamentní lavice. Zůstala jim jen jedna europoslankyně – předsedkyně strany Kateřina Konečná, která bude svůj post v červnu příštího roku obhajovat. Podle aktuálních informací by KSČM měla jít do eurovoleb v široké koalici levicových stran, jež sdružuje spolek Nespokojení z. s. Jiříího Paroubka. Poslední průzkum Medianu přisuzuje samotné komunistické straně 4,5 procenta hlasů, což je u této agentury v letošním roce nejvíce.

(pk)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here