O příspěvek na tábory lze žádat do tří měsíců od návratu dítěte. Ušetříte!

Děti, které během prázdnin vyrazí na pobytový letní tábor, případně na příměstský sportovní tábor, mohou dostat od zdravotní pojišťovny příspěvek až 1500 Kč. Pobyt na pobytovém táboře musí trvat minimálně 7 dní, na příměstském sportovním 5 dní, věkové rozmezí je od 3 let až do ukončení základní školy a tábor musí být organizován školkou, školou, sportovní nebo zájmovou organizací.

»Žádost o úhradu příspěvku mohou rodiče podat do 3 měsíců od absolvování pobytu a formulář musí potvrdit organizátor akce. V případě letních táborů musí jít o minimálně sedmidenní pobyt, v případě příměstských táborů musí jít o akci zaměřenou na sport nebo pohyb a musí trvat minimálně pět po sobě jdoucích dnů. V obou případech musí jí o tábor konaný v období od 1. 7. do 3. 9. 2023,« popisuje tiskový mluvčí RBP Ivo Čelechovský.    

Podmínkou příměstských sportovních táborů je, aby byl sport většinovou náplní dne, nikoliv pouze jeho zpestřením. Pojišťovna se tak snaží motivovat děti k pohybu. Každé dítě může čerpat příspěvek pouze na jeden typ táboru, tedy buďto pobytový, nebo příměstský sportovní. Žádost o příspěvek mohou rodiče jednoduše podat on-line přes svůj účet v aplikaci my213.

Více informací najdete zde.  

(pk)

ILUSTRAČNÍ FOTO – pixabay

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy