FOTO - Facebook

Jediným cílem společné kandidátky ODS, KDU-ČSL a TOP 09 do Evropského parlamentu je podle šéfky poslanců opozičního hnutí ANO Aleny Schillerové vyhnout se souboji v kampani, který by oslabil nepopulární vládu. Kandidáti mají podle ní protichůdné postoje a jediným pojítkem je antibabiš, reagovala Schillerová na síti X na dnešní představení společného postupu koalice Spolu.

»Fialova společná kandidátka do voleb má jediný cíl. Vyhnout se souboji v kampani, který by oslabil nepopulární vládu. Kandidáti mají protichůdné postoje a jediným pojítkem je antibabiš. To je v této době žalostně málo. Hnutí ANO naopak může a bude mluvit jasně a volby vyhraje,« uvedla Schillerová.

Koalice Spolu v roce 2021 vyhrála sněmovní volby těsně nad ANO a poté vytvořila společnou vládu s Piráty a STAN. Premiér Petr Fiala (ODS) novinářům řekl, že celá kandidátka koalice do Evropského parlamentu se bude teprve skládat, jejím superlídrem ale bude nynější europoslanec ODS Alexandr Vondra. Tři vládní strany se podle něj rozhodly překonat názorové rozdíly v jednotlivostech, aby se postavily lžím, strašení a záměrnému rozdělování společnosti.

ANO zatím o podobě své evropské kandidátky nerozhodlo. Piráty do eurovoleb stejně jako v roce 2019 povede Marcel Kolaja. Hnutí SPD se dohodlo na spolupráci v evropských volbách s Trikolorou. Lidé si své zástupce v Evropském parlamentu zvolí příští rok v červnu.

(čtk)

4 KOMENTÁŘE

  1. Hnutí ANO v parlamentu pomohlo Fialovi a Rychetského Pětikoalici a Pavlovi schválit ústavní většinou okupační smlouvu mezi Černochovou a USA.
    Pro okupační smlouvu hlasoval Babiš a Havlíček i Schillerová, která má vždycky plno keců proti Fialovi a Rychetského Pětikoalici, odteď jí nevěřím a nevěřím ani Babišovi a Havlíčkovi.
    ANO jsou od té doby pro mě parchanti, kteří si zaslouží jen opovržení za spolupráci s Fialou a Rychetského Pětikoalicí a s Pavlem.

  2. Beznaděj Fialenka a jeho poskoků je zcela evidentí ale doplácímeme na to my obyčejní lidi….nejsem žádný chudák a vydělám si u soukromé firmy slušné prachy ale to co předvádí tato skvadra amatérů je opravdu tragická. Chtějí šetřit a přitom zatnou sekeru nejvyšší v historii ČR. Tak co kdyby udělali stop UKR.Stop nákup stihaček které jsou nám k ničemu a stop podpoře imigrantům……

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here