Televizní duel prezidentských kandidátů vydrželo sledovat 1,7 milionu diváků

Nedělní prezidentský duel s Andrejem Babišem a Petrem Pavlem se stal s podílem 41 procent nejsledovanějším pořadem dne. Na programech ČT1 a ČT24 ho sledovalo celkem 1,72 milionu diváků starších 15 let. Alespoň na chvíli si přenos pustilo 2,6 milionu lidí, řekla mluvčí České televize Karolína Blinková.

Debata finalistů před druhým kolem prezidentských voleb přenášená v přímém přenosu od 20.10 z Národního muzea tak ve sledovanosti nepřekonala závěrečnou diskusi tří favoritů na TV Nova před prvním kolem. Měla ale o 180 000 lidí vyšší sledovanost než debata osmi uchazečů na ČT, které se Babiš neúčastnil.

V roce 2018 byla před druhým kolem prezidentské volby sledovanost debaty Miloše Zemana a Jiřího Drahoše rekordních 2,7 milionu diváků. V roce 2013 duel Miloš Zeman versus Karel Schwarzenberg vidělo 1,6 milionu lidí.

Babiš se dopředu nechal slyšet, že do nedělního duelu na ČT nepůjde a zúčastní se pouze debat na komerčních televizích. Česká televize avizovala, že přenos odvysílá i bez jeho účasti.

Druhé kolo prezidentské volby se uskuteční v pátek a v sobotu 27. a 28. ledna. Oba kandidáty ještě předtím čekají duely na Primě a TV Nova ve středu a ve čtvrtek. Pavel i Babiš se zúčastní také debaty v Českém rozhlase v pátek těsně před otevřením volebních místností. Babišovu účast dnes potvrdil jeho mluvčí Vladimír Vořechovský.

Pavel kvůli viróze ruší část programu

Prezidentský kandidát Petr Pavel včera kvůli viróze zrušil svou návštěvu koncertu na jeho podporu v pražské Lucerně, dnes nepřijde na plánovanou debatu na serveru Novinky.cz a nepojede na návštěvu Kolína. V úterý ale již plánuje návštěvu Příbrami, kde by se setkání s ním mělo konat v uzavřeném prostředí. Po včerejší debatě to Pavel řekl novinářům.

(jb, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy