Home Domácí V závěru prázdnin se vrátí letní teploty, o víkendu bude kolem 25 stupňů

V závěru prázdnin se vrátí letní teploty, o víkendu bude kolem 25 stupňů

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Do Česka se v závěru prázdnin vrátí letní teploty, o víkendu se budou pohybovat okolo 25 stupňů Celsia. Místy se ale objeví přeháňky a ojediněle i bouřky. Podobný ráz počasí očekávají meteorologové i v příštím týdnu. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Oteplovat se podle meteorologů začne už dnes. »Dnes už by se mělo na obloze častěji objevit slunce. Teploty dosáhnou nebo překročí 20 stupňů Celsia na více místech. Přes den čekejte místní přeháňky, kterých bude víc na severu území,« uvedl ČHMÚ na svém Facebooku.

V pátek očekávají meteorologové oblačno až zataženo, v severní polovině Česka bude zpočátku polojasno, ráno se ojediněle objeví mlhy. V Čechách se může od jihozápadu objevit místy slabý déšť. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 18 až 22 stupni Celsia, na jižní Moravě se dostanou až na 24 stupňů.

V sobotu už teploty podle předpovědi vystoupají až na 26 stupňů Celsia. Zejména na severu se ale místy objeví přeháňky a odpoledne ojediněle i bouřky. V neděli bude oblačno až polojasno, opět se mohou vyskytnout přeháňky a bouřky, teploty přes den se podle meteorologů dostanou na 21 až 25 stupňů Celsia.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here