Home Pel mel Přijďte na vědecký festival Zažij vědu

Přijďte na vědecký festival Zažij vědu

FOTO - zazijvedu.cz

Fakulta technologická zlínské Univerzity Tomáše Bati (UTB) připravila vědecký festival nazvaný Zažij vědu. Uskuteční se zítra 27. dubna a jde o třetí ročník, sdělila mluvčí univerzity Petra Svěráková. Festival je určen pro střední školy i veřejnost.

Odborníci odpoví návštěvníkům například na otázky, zda bude možné někdy na 3D tiskárně vytisknout funkční lidské srdce, jak se vyrábí pneumatika či co je jídlem budoucnosti. Festival nabídne 18 zážitkových workshopů, při kterých bude možné se seznámit s různých vědními disciplínami. Lidé si vyzkoušejí práci v laboratoři, naučí se rozpoznávat polymery, funkci 3D tiskáren a laserů.

»Lidé si často vědu představují jako něco tajuplného, nebo dokonce zbytečného. Chceme ukázat, že věda je užitečná pro všechny a že je běžnou součástí života každého z nás. A taky, že vědci jsou naprosto normální lidé a věda může být zábava,« uvedl děkan fakulty Roman Čermák.

Festival se uskuteční v Laboratorním centru Fakulty technologické UTB ve Zlíně, budova U15 (ul. Vavrečkova 5669). Dopolední program, který začíná v 9 hodin, bude určený středním školám, pro veřejnost je program odpoledne. Vstup je zdarma.

(mac, čtk)     

Předchozí článekLodě i Ološpapy jsou již připraveny vás v Olomouci povozit
Další článekVyzkoušíte si kaligrafii, různé druhy psaní a dovednosti s papírem?

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here