Home Domácí Problémové hráčství. Čeho se vyvarovat a jak to řešit?

Problémové hráčství. Čeho se vyvarovat a jak to řešit?

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Existuje celá řada důvodů, proč se u někoho rozvine problémové hráčství, které může mít více různorodých podob. Spouštěčem problémového hráčství může být stres vyvolaný obtížnou životní situací, ať už jde o problémy v práci, ve vztahu nebo finanční povahy. Svůj podíl na tom však mohou mít také charakterové rysy. Negativně jsou pak ovlivněny následující oblasti:

1.) Emoční a duševní zdraví. Typické jsou projevy úzkosti, deprese, lhaní, duševní labilita, podrážděnost, nadužívání alkoholu nebo jiných návykových látek.

2.) Tělesné zdraví. Příznaky mohou zahrnovat poruchy příjmu potravy, nevolnost, poruchy spánku, bolesti hlavy a související únava očí nebo bolesti zad.

3.) Finanční dopady. Sem patří ztráta zaměstnání, příjmu nebo majetku, neschopnost hradit běžné účty, nárůst zadlužení a v extrémních případech insolvence.

4.) Společenské vztahy. Možnými dopady jsou ztráta důvěryhodnosti, hádky, potíže ve vztazích, odloučení či rozvod, nebo ztráta blízkých přátel.

A jak z toho ven?

Zeptejte se sami sebe: Myslím neustále na hraní? Hledám způsoby, jak si obstarat další peníze, abych mohl hrát? Stalo se mi, že jsem si kvůli hraní půjčil peníze, prodal majetek, nezaplatil účty nebo dokonce zvažoval trestnou činnost? Snažím se vyhrát své prohry zpět, nebo mám snahu hrát, abych se zbavil finančních potíží? Hledám způsoby, jak si obstarat další peníze, abych mohl hrát? Připadá mi obtížné si hraní hlídat, omezit jej nebo s ním přestat? Zanedbávám kvůli hraní rodinu, práci nebo osobní potřeby (včetně stravování a hygieny)? Domnívám se, že s příští velkou výhrou dostanu vše zpět pod kontrolu?

Pokud ve vás odpovědi na uvedené otázky vyvolaly obavy, neváhejte vyhledat pomoc. Čím dříve tak učiníte, tím spíš si dokážete získat kontrolu, zvládnete se vyhnout negativním následkům a naleznete cestu zpět.

Existuje řada organizací, které se poskytováním odborné pomoci zabývají. Pomohou vám porozumět dané situaci a naučí vás nové, dlouhodobě účinné způsoby, jak nalézt skutečné východisko. Organizace je možné kontaktovat i zcela anonymně. Jejich přehled, který v zájmu bezpečného hrají sestavila společnost Fortuna, najdete zde.

My přikládáme i některá tematická videa.

Hraj se sebou fér a nesázej na dluh!

Hraj se sebou fér a nepleť si zábavu s výdělkem!

Hraj se sebou fér a dávej si pauzy!

Hraj se sebou fér a nastav si limity!

(mac)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here