Home Pel mel Volný čas Putování po klenotech Moravy: od akčních zážitků až po klidné lázeňské Luhačovice

Putování po klenotech Moravy: od akčních zážitků až po klidné lázeňské Luhačovice

Máte rádi naši rodnou zem? Pokud je odpověď kladná, jistě se s námi rádi vydáte na putování po krásné Moravě – zažít můžete ruch města v Brně a dojít až ke klidné relaxaci v lázeňském městečku. Po cestě vás přitom čeká spousta dalších zážitků, jelikož na Moravě je toho spousta k objevení. Jde o skvělou turistickou destinaci, kterou si oblíbí nejen milovníci vína.

Brno – pulzující srdce Moravy

Své dobrodružství můžete začít v Brně, druhém největším městě České republiky. Čeká vás zde bohatá historie a kulturní scéna, možnosti se najdou pro každého. Za návštěvu stojí hrad Špilberk, který kdysi sloužil jako pevnost a vězení. Dnes však nabízí především úchvatné výhledy do okolí, spoustu kulturních akcí a dopřát si zde můžete i osvěžující občerstvení.

Dalším zajímavým místem je Katedrála sv. Petra a Pavla, která by se dala označit jako dominanta města. V interiéru se skrývá řada uměleckých pokladů. Nemusíte mít ani jasný cíl – stačí se jen toulat uličkami Starého Brna a objevovat historické budovy a útulné kavárny.

Město je známé také pro svou skvělou gastronomii a výborná moravská vína. Stačí se jen ubytovat v Brně – odtud pak můžete objevovat rozmanité krásy, které na vás zde čekají.

Lednice – skvostný lednicko-valtický areál

Pokud vyrazíte na Moravu, rozhodně byste neměli zůstávat jen v Brně. Další skvělou zastávkou je Lednice – malebná obec na jihovýchod od Brna. Je součástí Lednicko-valtického areálu, který je zapsán na seznamu UNESCO. 

Významný je zámek Lednice, který vás okouzlí architekturou a krásnou zahradou. V areálu se nachází i další krásná místa, která stojí za návštěvu. Projet ho můžete na kole, to hravě zvládnete za den.

Valtice – víno a krásná příroda

Na východ od Lednice leží obec Valtice – druhá část Lednicko-valtického areálu. I zde se nachází okouzlující zámek, který byste neměli minout. Ochutnat zde můžete skvělá vína, poznat trochu historie či se jen projít po parku. Kromě zámeckého areálu byste neměli vynechat ani samotnou obec, kde jsou malebné uličky a zajímavá architektura.

Mikulov – romantický klenot

Na jižní Moravě se nabízí ještě jedna významná obec, která je velmi oblíbenou destinací, a to Mikulov. Historické město je obklopeno vinicemi a nabízí úchvatný výhled – zejména ze Svatého Kopečku. Čeká vás zde příjemná procházka, ať už vyrazíte do přírody či úzkých uliček obce. Všude panuje romantická atmosféra, zejména na zámku. Nejvíce si návštěvu tohoto místa užijí milovníci vína, právě zde vás totiž čeká mnoho vinařství. Za vínem však můžete vyrazit i do dalších nedalekých obcí.

Veselí nad Moravou – město kultury

Veselí nad Moravou je městem s bohatou historií a kulturními tradicemi. Za návštěvu stojí zdejší zámek, který je významným architektonickým skvostem. Dále můžete obdivovat výstavní sály a galerie. Město je rovněž známé pro své tradiční folkloristické akce a lidové slavnosti. Doporučit lze také Národopisné muzeum, díky kterému blíže poznáte místní lidovou kulturu a řemesla.

Luhačovice – klid a relaxace v lázních

Svou cestu po Moravě můžete zakončit v Luhačovicích. Jde o malebné lázeňské městečko, kde je hned několik minerálních pramenů a krásná příroda. Vyberte si ideální ubytování v Luhačovicích a zrelaxujte zde v závěru dovolené.

Užijte si odpočinek v místních lázních, kde uvolníte tělo i mysl. Procházejte se místními uličkami, nasajte atmosféru města a ochutnejte minerální prameny. Vybrat si zde můžete rovnou krásný potisk na hrnek – k dispozici jsou různé pohárky a pítka, které vám umožní komfortní ochutnávání různých pramenů. V letním období můžete vyrazit také k vodní nádrži Luhačovice, kde se lze vykoupat, vyrazit na loďku či šlapadlo nebo vyzkoušet jiný sport.

Putováním po Moravě můžete objevit pestrost tohoto regionu. Každá obec nabízí různé zážitky, je přitom připravena spousta možností zábavy. Vybere si tak opravdu každý. Objevit můžete místní tradice, historii, výborné víno i okouzlující přírodu.

(mac)

FOTO – Anton Gvozdikov/stock.adobe.com, wikipedia.org/CC BY-SA 3.0/Millenium187, wikipedia.org/CC BY-SA 3.0/RomanM82, wikipedia.org/CC BY-SA 4.0/SchiDD, wikipedia.org/CC BY-SA 3.0/harold, wikipedia.org/CC BY-SA 3.0/Martin Vavřík, wikipedia.org/CC BY-SA 3.0/Radek Linner

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here