Home Zahraničí Si Ťin-pching a Peng Liyuan pořádali uvítací banket pro mezinárodní hosty univerziády...

Si Ťin-pching a Peng Liyuan pořádali uvítací banket pro mezinárodní hosty univerziády v Čcheng-tu

FOTO - CRI

Čínský prezident Si Ťin-pching) a jeho manželka Pcheng Li-jüan uspořádali poledne 28. července v hotel Ťin-niu v Čcheng-tu, aby uvítali mezinárodní hosty, kteří se zúčastní slavnostního zahájení 31. Světových letních univerzitních her v Čcheng-tu.

Oni jsou indonéský prezident Joko Widodo a jeho manželka Iriana Joko Widodo, mauritánský prezident Muhammad uld Ghazuání, prezident Burundi Évariste Ndayishimiye, guyanský prezident Irfaan Ali, gruzínský premiér Irakli Garibashvili a náměstek prezidenta Mezinárodní univerzitní sportovní asociace (FISU) Loenz Eder.

Si Ťin-pching a Peng Liyuan si jeden po druhém srdečně potřásli rukama s váženými hosty, vyměnili si pozdravy a pořídili fotografie. Prezident Si Ťin-pching přednesl projev, ve kterém vyjádřil vřelé přivítání mezinárodních hostů, kteří přijeli do Číny na účast slavnostního zahájení 31. Světových letních univerzitních her v Čcheng-tu.

Pcheng Li-jüan se následně setkala s manželkou indonéského prezidenta Irianou. Ta doprovázela indonéského prezidenta Joko Widoda na jeho návštěvě do Číny, při které se zúčastnil zahajovacího ceremoniálu 31. Světové letní univerziády.

Pcheng Li-jüan s potěšením vzpomínala na mnohá setkání s Irianou a vyjádřila naději, že Čína a Indonésie prohloubí své přátelství a posílí vzájemné vztahy, neboť obě země mají podobnou kulturu a myšlení. Povzbudila paní Irianu, aby se ve městě Čcheng-tu více prošla a lépe poznala místní kulturu a krajinu. Iriana poděkovala Pcheng Li-jüan za její starostlivou péči, chválila ochranu a předávání nehmotného kulturního dědictví v Číně a řekla, že její návštěva v Čcheng-tu dále prohloubila její porozumění a lásku k čínské historii a kultuře.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here