Home Domácí Účelnost protipandemických opatření? Sněmovna hostí seminář, který vzbuzuje velké haló

Účelnost protipandemických opatření? Sněmovna hostí seminář, který vzbuzuje velké haló

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Dvacátý listopad je dnem, kdy se na půdě parlamentu uskuteční odborný seminář. Na tom by nebylo nic divného, ale protože se téma týká bezpečnosti vakcinace proti covidu a účelnosti protipandemických opatření, vzbuzuje veřejná akce ještě dávno před jejím uskutečněním velký ohlas.

»Jedná se o témata, která jsou již v mnoha zemích otevřeně probírána, jen u nás o nich politici dosud diskutovat nechtěli,« uvádí na Facebooku pořadatelé ze Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků (SMIS), které se utvořilo během covidové pandemie, a to především jako výraz protestu proti plošným opatřením a očkování. »Zveme vás, kteří se o problematiku zajímáte nebo máte ať už jako zdravotníci či pacienti, zkušenosti s nežádoucími účinky po očkování proti covidu, abyste přijeli a podpořili české lékaře – MUDr. Gandalovičovou, MUDr. Chlupovou, MUDr. Čížka – kteří pacienty se zdravotními komplikacemi po vakcinaci léčí, dále jsme pozvali epidemiology prof. Berana a prof. Prymulu, vědce sledující kvalitu vakcín – prof Turánka a RNDr. Drbala – právničku JUDr. Vališovou, která se zabývá odškodněním po vakcinaci a matematika/statistika RNDr. Fürsta. Tito experti se společně s mnoha dalšími odborníky v publiku konečně pokusí prolomit Velké covidové ticho a nastartovat odbornou diskusi. Zveme také politiky, novináře, zdravotníky a další, kterých se téma týká,« uvádí se v pozvánce.

Rozruch vyvolal seminář, který se koná pod záštitou poslance Vladimíra Zlínského (SPD), hlavně tím, že na poslanecké půdě vystoupí lidé, jimž dal mainstream nálepku »antivaxeři«. Exministr zdravotnictví Roman Prymula se v této souvislosti vyděsil a svoji přislíbenou účast zrušil. »Akce se nezúčastním, nebylo by to vhodné. Viděl jsem seznam účastníků a jsou tam jen samí antivaxeři,« odůvodnil svoji neúčast Prymula. Dokonce už se v této souvislosti v mainstreamových médiích znovu objevuje zprofanované »dezinformátoři«.

»Nálepkování v podobě dezinformátorů odmítám. Je třeba širší celospolečenská diskuse, nejen dávání prostoru uznávaným názorům,« řekl Zlínský. Na něj se koneckonců v týdnu odvolala Markéta Pekarová Adamová, dnes čerstvě znovuzvolená předsedkyní TOP 09, kdy z pozice šéfky Sněmovny prohlásila, že se jí konání semináře nelíbí. Doslova uvedla, že se se skupinou »neztotožňuje«, ale že jakkoli se jí »takovéto názory příčí, odpovědnost nese poslanec Zlínský«

»Když se prodavačka mobilů ze Svitav neztotožňuje s profesorem Beranem v oblasti epidemiologie a vakcinace, tak je to asi tak, jako kdybych se já neztotožňoval s Novakem Djokovicem ohledně toho, jak se správně hraje forehand,« komentoval to dnes na Facebooku šéf strany PRO Jindřich Rajchl, který rovněž patří mezi odpůrce plošných opatření zaváděných v době pandemie. »Pevně věřím, že seminář proběhne a že bude zlomem na naší cestě k dosažení vyšetření všech covidových lži a zločinů. Že už brzy budeme zvát pana Hela, Prymulu, Chlíbka, Flégra a další strůjce covidové totality k tomu, aby nám podali vysvětlení k jejich skutkům v tomto smutném období, nikoliv do poslanecké sněmovny, nýbrž ke speciálnímu vyšetřovacímu útvaru Policie ČR, který za tímto účelem hodláme zřídit,« dodal dokonce Rajchl.

Akce s názvem Vakcinace proti onemocnění COVID-19 – současný pohled se uskuteční 20. listopadu od od 10 do 14 hodin v Sálu J 205 v pražském sídle parlamentu ve Sněmovní ulici 1. Pořadatelé prosí o potvrzení účasti na e-mail bondarenkovav@psp.cz (tel.: 777 036 695).

(pk)

2 KOMENTÁŘE

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here