Home Názory Já to jeb*, já su z Chebu…

Já to jeb*, já su z Chebu…

Takhle se to říká, když je něco neuvěřitelné, paradoxní, prostě když se něčemu divíme víc, než běžně. Jak tohle rčení vzniklo, nevím, nepátral jsem a ani to není důležité. Mně se líbí, proto jsem ho užil. Pro mé divení se nad rámec obvyklosti, a sice hned dvakrát.

Vladimír Růžička vyměnil Slovan za Slovan, což už jistě víte, tak vás ušetřím oficialit. Půjdu hnedle k tomu Chebu…

Jeb* z Chebu poprvé…

Navždy černovlasý havran se nechal slyšet, že je mu ctí trénovat klub s nejvyššími ambicemi. Nic proti bratislavskému Slovanu (hlavně tomu »federálnímu« s Nedomanským, Tajcnárem, Sakáčem a Bukovinským s brýlemi…), nicméně když tohle o těch ambicích vypadne z olympijského vítěze, mistra světa (1x ve výzbroji, 2x v obleku) a dvojnásobného ligového šampióna s týmem, jenž po desetiletí hrál střed tabulky jen v první národní, říkám si, Vláďo, jak hluboko jsi klesl. Proboha, jaké nejvyšší ambice může mít Slovan Bratislava? Jen vyhrát slovenskou extraligu, což, pardón, jaksi žádné terno není.

Přirovnám tuhle Růžovu ambicióznost ke scénce z mého oblíbeného seriálu Doktor Martin, kdy se strážmistr Tomáš Topinka (Robert Mikluš) svěřuje doktoru Martinovi (Miroslav Donutil), že má ambice být nejlepším policistou v Protějově. Načež mu doktor Martin odpovídá: »Tomáši, to by přece neměl být problém, poněvadž jste tady v Protějově jediným policistou.« Tolik k věčnému havranovi a jeho ambicím…

Jeb* z Chebu podruhé…

Organizátoři světového šampionátu v ledním hokeji 2024 představili maskoty – znovu Boba a Bobka. Proč znovu? Protože jimi byli i na posledním »českém« MS v roce 2015. Za mě chudost převeliká. Nula kreativita. Co na tom, že prý, aspoň podle informací kolujících na internetových zpravodajských serverech, hokejová veřejnost B+B přijala pozitivně. Nic to v žádném případě nemění na faktu, že na svazu si nikdo nechtěl lámat hlavu (otázkou je, zda takoví píár lamači tam vůbec jsou) s něčím originálním. Odůvodnění skrze sázku na jistotu obstát nemůže, byť úspěch »bobků« v 2015 byl famózní.

Když to porovnám s tím, jak rádoby moc záleželo Hadamczikově sboru hobby funkcionářů na úspěchu reprezentace na domácím MS, když se hnusně zbavovali Jalonena, chtíce po něm vizi se zadáním více než dementním, nějak mi to do sebe nezapadá… Předčasně bych ohledně Boba a Bobka nejásal. Podívejte – Ivanka Devátá si Pepíčka Vinkláře taky vzala i napodruhé a jak to dopadlo, že jó?

Martin Kalous

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here