Home Názory Johnson v čele NATO? Máme se na co těšit

Johnson v čele NATO? Máme se na co těšit

Vyhodíš ho dveřmi, vrátí se ti oknem – platí to v míře vrchovaté a o politicích zvlášť. Neslavně končící britský premiér Boris Johnson by se příští rok mohl stát generálním tajemníkem NATO. Tomu současnému, Jensi Stoltenbergovi, v září 2023 vyčpí mandát a podle zákulisních informací se mu velet téhle zločinecké Alianci už nechce. Zmasakroval, co se dalo a důchod nebude mít špatný…  

Informaci přinesl britský The Telegraph, jenž sdělil i další podrobnosti – že Johnson se těší podpoře vysoce postavených konzervativců a také Ukrajiny (těžko toto sdělení logicky pobrat, když UA není členem). Buď již tak či onak – tohle hodně smrdí a dosti zostra jde proti plánům globalistů, prezentovaných na Světovém ekonomického fóru v Davosu a teď čerstvě i v rozhovoru pro německý Der Spiegel Henry Kissingerem. Totiž válčení na Ukrajině zastavit, více méně za každou cenu, resp. za cenu územních ústupků ve prospěch Kremlu. To Kissinger řekl vícekrát a jednoznačně.

Johnson ovšem byl největším evropským podporovatelem války na Ukrajině, zejména pokud se týkalo dodávek vojenské techniky a zbraní (proto byl globalisty odstaven). Však také Zelenskyj slzel, když Boris oznámil konec a zval ho hrdinou. A také mu na hruď připnuli čestné občanství Oděsy. Za obranu.

»Lidé zřejmě budou v dalších letech hovořit o Johnsonově odkazu. Jedna věc je ale bez diskusí, a to jeho neochvějná podpora Ukrajiny vůči ruskému barbarství. Předpokládám, že v případě kandidatury by se mohl spolehnout na podporu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského,« zdůraznil čelní britský konzervativec Mark Francois.

Pokud by se příští rok v září měla tato prognóza naplnit, znamenalo by to už jen krůček od třetí světové války. Nevypukne-li do té doby, po Johnsonově stanutí v čele NATO by jejímu rozpoutání už nic nebránilo v cestě.  

Jestli ovšem někdo má po této zprávě zase o důvod více žít, a The Telegraph to nevím proč, nezmiňuje, byť by se to za odměnu slušelo, je ministryně obrany Jana Černochová, po Johnsonovi nepochybně žena/muž číslo 2 v hierarchii proukrajinských válečných štváčů. Ta teď musí jásat a na oslavu bouchat granát za granátem.

Myslím, že Boris by Janu upíchnul i někam do vedení NATO. Právem, jistěže. No, máme se nač těšit… 

Marie Krejčíková

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.