Home Názory O sebestředných primitivech v bublinách sebeklamů

O sebestředných primitivech v bublinách sebeklamů

Právě proběhlý summit NATO ve Vilniusu je ve sdělovadlech popisován dostatečně obšírně, nebudu tedy nosit dříví do lesa vlastní rekapitulací. Výsledky jednání jsou přirozeně mainstreamem prezentovány podle zadání, jaké pro tvorbu veřejného mínění ta která redakce obdržela od svých chlebodárců. Jinými slovy, značné rozčarování současného ukrajinského vedení nad výsledky, které konec konců emotivně vyjádřil i tamní prezident slovy »bezprecedentní a absurdní«, se zmírňuje vyzdvižením ostatních, veskrze ovšem proklamativních závěrů summitu. Nic nového pod sluncem. Tentokrát mě však zaujaly některé další výroky ukrajinského vůdce, neboť mají pozoruhodnou vypovídací hodnotu.

»Dnes jsem se vydal na cestu sem (do Vilniusu) s vírou v rozhodnutí, s vírou v partnery, s vírou v silné NATO,« napsal na Twitteru ještě v první den summitu. »A rád bych, aby se tato víra stala důvěrou – důvěrou v rozhodnutí, která si zasloužíme – zasloužíme si je všichni a očekává je každý bojovník, každý občan, každá matka, každé dítě,« uvedl dále a pak ještě zopakoval prohlášení, které již před tím učinil na shromáždění příznivců v centru Vilniusu: »NATO poskytne Ukrajině bezpečnost. Ukrajina učiní alianci silnější!«

Všimli jste si, jak z těch výroků doslova čiší přesvědčení, že Ukrajina je dnes středem světa, svět jí vlastně leží nebo má ležet u nohou a jeho samotného musí obdivovat coby »superhrdinu«?

To je totiž neklamný důsledek »poklepávání po ramenou« při jeho cestách do zemí, které ho byly ochotny přijmout a vyslechnout jeho žebrání o podporu, které ovšem často znělo spíše jako »připomenutí povinnosti«, ne-li příkaz, a objímáni dotyčného mocnými vládci, ovšem ve skutečnosti jen loutkami těch skutečně mocných (Husák s Brežněvem by tu »vřelost« záviděli). Když k tomu přičteme užívání návykových látek, o němž už dnes nemůže být pochyb, není divu, že je nynější hlava ukrajinského státu zakletá v bublině sebeklamů.

Výsledkem pochopitelně nemůže být nic jiného, než neschopnost vidět věci takové, jaké ve skutečnosti jsou. Uvědomovat si, že Ukrajina rozhodně není pupkem světa, že jí nikdo nepomáhá, protože by ji a jeho měl rád a obdivoval, ale že jsou jen předmětem různých zájmů, v nichž vedle mocenských přirozeně hrají zásadní roli především ty ekonomické. Jinými slovy, že ze strany »jediného nositele svobody a demokracie«, tedy Západu, jde jen a jen o sprosté zneužívání. A k tomu se Západu hodí právě takoví politici, jako je tento »zelený mužíček«, sebestřední primitivové, navíc zjevně »pod vlivem«. Stačí jim poklepat na rameno, nebo je občas i »vřele« obejmout, a oni pak s vidinou své »velikosti« povedou »svatou válku« až do posledního občana své země. Ostatně, takové tu máme taky…

Ivan Cinka

4 KOMENTÁŘE

  1. Soudruhu Cinko, vaše nenávist ke všemu ukrajinskému z vás postbolševiků jenom kape. Čí zadání tím plníte vy a celá ta vaše povedená kaborantská platforma je tím pádem dané.
    Ukrajina jistě není pupkem světa. Avšak patologická snaha lidí, jako jste vy, ji zadupat do země ve prospěch ruského totalitního medvěda, nás demokraticky smýšlející dnes a denně utvrzuje v přesvědčení, že její vojenská a ekonomická podpora je bezpodmínečně nutná.

    • Brázda, ty sis spletl diskusní fórum. Se svými vládními slinty musíš na Twitter k Černochové a Lipavskému nebo na Seznam mezi sobě rovná proukrajinská hovádka. Tam tě tobě rovní pochválí, zde na iPortal24 se ti lidé s tvým profialovským vlezdop**rdelismem jen vysmějí.

    • Ale kdepak. Na jiném místě je zde zveřejněn protest proti pronásledování politických odpůrců kyjevskou diktaturou. Existuje i jiná Ukrajina, než banda pučistů z majdanu v čele s Komikem. Ukrajina svobodná, demokratická. Tu Západ odmítá a nenávidí. Proto proti ní zorganizoval a zaplatil krvavý puč. Takhle je to ve skutečnosti s tím vaším „demokratickým smýšlením“.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here