Poslanec CDU Röttgen se zřejmě zbláznil…

Pana poslance Bundestagu (Spolkového sněmu) zřejmě rozčílilo, ba přímo rozbejčilo, vítězství Petera Pellegriniho v prezidentských volbách na Slovensku.

Ve svém veřejném vystoupení napadl maďarského prezidenta Orbána, když mluvil o jeho údajné »politice vydírání«, která by již neměla být respektována a prý se »jim (tedy rozuměj: Maďarům) musí ukázat dveře«. Jinak řečeno, Maďaři by se měli vyhodit z Evropské unie.

Pan poslanec si zkrátka žvaní, co mu slina na jazyk přinese. Tento typ »evropského politika«, který by se možná hodil v Německu do jiné doby (tím nechci přímo říci do Třetí říše), je opravdu odpudivý. Když nebudete zařezávat tak, jak chceme, tak vám ukážeme dveře. A Slovensko se musí rozhodnout, na čí straně vlastně stojí. Podle Röttgena, kterého bych spíše nazval hňupem, prezident Pellegrini a premiér Robert Fico prý »otevřeně sympatizují« s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Samozřejmě, že se to prý nesmí »tolerovat«. Prý »každý, kdo zde stojí (myslí se válka na Ukrajině) na straně agresora, nepatří do EU«. Takže Slováci to mají dobré. Slovenský lid se demokraticky rozhodl ve volbách, které sama opozice a protikandidát Pellegriniho Korčok, prohlašovali za referendum o Ficově vládě. Jinak řečeno, po vítězství Pellegriniho je zřejmé, že Slovákům naprosto nevadí, že Ficova vláda chce udělat restrukturalizaci soudnictví (tady standardizovat ho na obvyklé evropské struktury) a také restrukturalizovat veřejnoprávní média.

A takovýchto dobráků mezi německými politiky jako Röttgen je více. A to zejména v opoziční CDU, ale také např. u Zelených, kteří jsou t. č. vládní stranou.

Slovenský lid promluvil, ale těmto lidem, je to zbla jedno. Budete poslouchat anebo vás vyhodíme. No, ono to s tím vyhazovem ale nebude tak horké, ale je velmi naléhavé, aby si jednotlivé státy Evropské unie udržely svou suverenitu, zrovna třeba právo veta v Evropské radě, které jim umožňuje zablokovat největší zvrhlosti, jež se v Bruselu mohou objevit. Hlasování kvalifikovanou většinou v řadě otázek by znamenalo, že by se menší země, jako jsou Česko, Slovensko, které nemají společně potřebný počet hlasů v Evropském parlamentu, dostaly do pozice třetiřadých provinčních zemí, na jejichž názory by prakticky nebylo velkými zeměmi dbáno.

Jiří Paroubek

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy