Home Názory Se omluvili? Si dělaj p*del?

Se omluvili? Si dělaj p*del?

»Hloupost nemá omluvy,« řekl Cicero. Ještě bych přidal, že ani blbost, nadutost, povýšenost atd. … nemají omluvy. S omluvou by se mělo šetřit jako se šafránem. Rozhodně jí nelze ospravedlňovat vědomý přešlap. A toto přesně takový přešlap byl. Já vždycky v podobných situacích říkám, že omluvit se mohu někomu, komu např. v narvané tramvaji nechtě stoupnu na nohu. Tady je omluva na místě.

Pokud však před mačem o všechno strávím noc do časných ranních hodin v báru, porušiv takto všechny interní předpisy a sodovku jistě nesrkaje, toto omluvitelné není. Na žádný pád. Nebo hříšníci jsou snad zbaveni svéprávnosti, za své činy nezodpovídaje? Nejsou! Nebo je snad někdo přivlekl do báru násilím, drže jim pistoli u spánku? Nepřivlekl! Nedržel! Nebo snad jsou klienty ústavu pro mentálně postižené na útěky a do báru se přišli schovat? Nejsou a nepřišli! Tak co, prosím pěkně, je zde k omluvě? Omluva v tomto případě rovná se drzost, výsměch, cynismus, pohrdání. Kauzu bárových fotbalových reprezentantů shrnuje kolega Petr Kojzar (zde), k detailnímu popisu se proto vracet nebudu, navíc Coufal, Kuchta a Brabec jsou v těchto hodinách medializováni všude.

Co jsem chtěl říct jaksi mimo zmíněnou medializaci, to jsem na margo omluvy jako takové řekl. Tedy skoro řekl. Chybí závěr. K jeho sepsání mě ponoukl kapitán národního týmu Tomáš Souček. Na tiskovce k danému prohřešku svých spoluhráčů pravil: »I kluci vědí, že udělali chybu, které litují. … Největší potrestání je to pro ně. Oni tu chtěli být, udělat společný cíl.« Nic ducha prostšího jsem dlouho nečetl, tohle je dokonce snad víc než všechny verbální rarity Pekarové, a že jich nashromáždila nespočítatelné tuny…

Dospělí chlapi, které čeká zápas roku (konec konců ve hře je nejen postup ale taktéž obrovské peníze pro český fotbal), se jdou pár desítek hodin před výkopem při plném vědomí ožrat do báru, aby si po té, byvše přistiženi, uvědomili, že udělali chybu a div že lítostí neroní slzy.

Když při smyslech a bezdůvodně, jen tak z plezíru, srazíte souseda ze schodů, abyste se vzápětí omluvili a litovali, myslíte, že vám to někdo bude věřit? Nebude. Ani já jim jejich omluvu nevěřím. Je falešná, až bolí. Fór je v tom, že chlapci mají reprezentaci absolutně na háku. Proto se patlají s nějakým Moldavskem či Albánii či Faeřany, ač již dávno měli mít postupové oslavy za sebou. Ty legální. Místo toho však slavili bůhvíco ještě před postupem, který, bůh ví, zda vůbec dopadne.

Martin Kalous

4 KOMENTÁŘE

  1. Vedle rumovýho Honzy Bergera jsou Kuchtič, Brába i Zoufalej úplný žabaři. Na stěně visel obraz prezidenta republiky Gustáva Husáka. A ožralý Honzík hlídce VB oznámil, že se na něj klidně vychč*je a na originál taky. Stalo se to dne 14. 10.1982 kolem 17,00 hodin v kavárně Letná v Praze 7.

  2. Kalousi, vy bolševici jste stejně komedianti. V předvečer sametové revoluce jste o tomto výročí napsal: „DEN, který neměl nastat, bohužel nastal… Zítra se ožeru do bezvědomí, abych aspoň na chvíli zapomněl.“ Tak možná, že chlapci to tak taky cítili. Tak co se jim divíte. Na rozdíl od vás aspoň nebyli na šrot jako vy!!

    • Karel Brázda – politická kariéra: smrad nad Fialovým exkrementem, tak tě tady Brázda cítíme, Brázda pisatel srandovních příspěvků do iPortaL24, ve kterých oslavuje Fialu a Rychetského Pětikoalici a Pavla.
      Brázda přispívá k obveselení příznivců KSČM.

    • Bomba! Kalousek sem teda fotbal hrát neviděl, ale určitě bych ho nepřirovnával k reprezentantům. Věřím, že v reprezentační smlouvě určitě bude něco o životosprávě a to evidentně ti tři porušili. Je 20., to už se z opice 17. dá vystřízlivět 😜

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here