Home Názory Děti, pojďte na drink, není to žádný problém!

Děti, pojďte na drink, není to žádný problém!

Celé mi to připomíná situaci, když partnerovi či partnerce bezmezně věříte. Dotyčný vám řekne, že místo společného večerního rande ve dvou po vašem boku raději zůstane doma, protože je unavený a musí si pořádně odpočinout, a přitom zamíří na diskotéku ve společnosti jiné ženy, kde ho notabene načapají vaši blízcí přátelé (analogicky se dají role muž vs. žena samozřejmě převrátit).

Přesně takové je vyznění skandálu kolem české fotbalové reprezentace a tří výtečníků, kteří před klíčovým kvalifikačním duelem pařili do ranních hodin na diskotéce v Olomouci. Trenér Jaroslav Šilhavý na ně dost sází. Bez Coufala, Brabce a Kuchty si většinou neumí základní sestavu ani představit. A nyní bude muset v rozhodujícím utkání vsadit na jiné koně.

Horší ale je, v jaké situaci k incidentu došlo. Šilhavý je předmětem kritiky fotbalové veřejnosti. Po říjnové porážce 0:3 v Albánii se ho reprezentanti zastali, a to veřejně. I postoj kabiny byl jedním (ač ne jediným) z kritérií, proč nakonec výkonný výbor po minulém kvalifikačním bloku jinak zlomeného kouče podržel. Což o to, před duelem v Polsku i po něm působil Šilhavý, jako by znovu načerpal energii – ale co bude nyní? Jak se asi cítí? Když mu hráči, kteří se zasazují o jeho setrvání, následně vrazí kudlu do zad? A co si vlastně Kuchta a spol. mysleli, když šli pařit do olomouckého Belmonda? Že je tam nikdo nepozná a nikdo nevyfotí?

Kromě ztracené důvěry, která už nikdy nebude taková jako dřív, však trio pařmenů vykopalo ještě jednu propast. Jestliže by reprezentanti měli sloužit jako vzor pro mládež, pak bych jako rodič okamžitě odhlásil svoji ratolest z fotbalového oddílu. Děti mohou rázem nabýt dojmu, že nějaká ta sklenka tvrdého před zápasem na té nejvyšší úrovni není žádným problémem. Pokud chceme dávat děcka na sport právě kvůli prevenci před civilizačními lákadly typu alkoholu, pak si je třeba, jak jsme dnes zjistili, vybrat jiný sport než fotbal…

Petr Kojzar

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here