Home Názory Senát měl balíček zamítnout!

Senát měl balíček zamítnout!

Senát, coby »pojistka demokracie« zase selhal, když schválil vládní asociální daňový balíček. S tím Přísaha rozhodně nesouhlasí! Tento paskvil znamená nejvyšší zvyšování daní v novodobých dějinách České republiky, což je v situaci vysoké inflace holá ekonomická sebevražda.

Zvyšují se daně firmám i lidem, roste daň z nemovitostí (skoro na dvojnásobek), zdraží se dálniční známky, ale taky základní komodity, jako je teplo, léky, vodné, svoz odpadu nebo palivové dřevo. Za skandální považujeme i přeřazení menstruačních potřeb, kojenecké vody, či plen ze snížené sazby DPH do základní nebo zrušení klíčových daňových slev, jako je školkovné, sleva na studenta, či nepracující manželku.

Celý balíček je zkrátka jedna velká loupež na občanech. Přitom ve výsledku vůbec nic neřeší. Nesníží zásadně zadluženost ani deficit, zbrzdí ekonomický růst a ještě nám kvůli němu zase vyletí inflace. S tím rozhodně nesouhlasíme! Vyzýváme proto prezidenta republiky Petra Pavla, aby zasáhl a balíček nepodepsal!

Karolína Kubisková, místopředsedkyně Přísahy

1 KOMENTÁŘ

  1. Senát v rozbitém Československu je součástí Fialovy a Rychetského Pětikoalice, čili stejný protilidový ksindl. Zbytečný a drahý Senát nikdy neudělal nic dobrého pro tuto nešťastnou zem. Stačí se podívat na lidi v Senátu, jeden šmejd vedle druhého, který se jen těší jak bude škodit lidem.

    Fiala a Rychetského Pětikoaliční zrůdy včetně Pavla a ANO shánějí stamiliardy na svoje zbraně – letadla, tanky, transportéry, a tak kradou kde se dá.
    Okradli české důchodce a teď okrádají další obyvatele ČR, nikdo neujde okradení, které pořádá Rychetského Pětikoalice pod vedením Fialy, Pekarové, Vystrčila, Černochové a ostatních Pětikoaličních vládních gaunerů a ANO a Pavla. Senát je toho všeho součástí.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here