Home Názory Víkendová anketa – ČéTé… Chcété? Nechcété?

Víkendová anketa – ČéTé… Chcété? Nechcété?

Pavel Votruba

Nový nejvyšší důstojník ČéTé, takto generál a ředitel k tomu, Souček Jan, navrhuje zvýšit koncesionářské poplatky ze současných 135 na 150, tedy o 15 Kč. Nejde o těch patnáct korun, nemyslím si, že ty by někoho takříkajíc zabily – ani v dnešní bídě. Tak si prostě párkrát míň kousnu do chleba a uškudlím je. Jde o Českou televizi jako takovou, o její statut veřejnoprávnosti, resp. o smysl její existence samotné. Nejen v téhle podobě, ale vůbec. Co o tom soudíte vy?

1. Když se na něco nedívám, nevím, proč bych za to měl platit jen proto, že vlastním televizní přijímač? Přirození také mám, ale když nic nemám s prostitutkou, taky jí neplatím, ne? Přece logika…

2. Pošlu jim i 200, co dvě stě, klidně i 300, 400… měsíčně, poněvadž takový zdroj dezinformací je k nezaplacení. Chci-li vědět, jak se co má doopravdy, pustím si zprávy na ČT a vím, že opak bude s jistotou téměř stoprocentní nejblíže pravdě.

3. Souhlasím s bodem 2. Mít na domácí mediální scéně takto fundovaného pobočníka americké CNN a britské BBC, o tom se nám za komoušů ani nesnilo. I já pošlu na Kavky měsíčně částku, o kterou si řeknou – ať je jakákoli včetně té třinácté i čtrnácté… (…jako jsou, či spíše bývaly 13. a 14. platy…).

4. Já jsem v tomto punktu vyhraněný. Když platit, jedině 168 Kč, abych podpořil noru (v přírodě slouží primárně jako úkryt a hlavně prostor pro vyvádění mláďat, na horách Kavčích pro vyvádění dezinformací, které mě inspirují – viz bod 2) a abych podpořil i Noru. U ní si jsem zase téměř stoprocentní jistý, že je vzorem toho, jak nemá vypadat novinář/ka (míněno obsahově – vizuálně není můj typ, ani kdyby tancovala u tyče… brrrrr).

5. Řadím se k těm, kteří kvůli poplatkům ani kvůli zvýšení neremcají. Mám ČT za zdroj poctivé zábavy, která nezvykne zklamat, vysoký standard si drží po léta – hlavně zpravodajství, publicistika a dokumentaristika. Kdysi jsme se zajíkali u Televarieté či u Menšíka a zvolávali »je tohle vůbec možné, co oni vymyslí?« – dnes činím totéž při sledování oněch novinářských žánrů. Akorát se u toho tolik nesměju jako u Jiřininy doktorky Zorky Horké… například.

6. Ani desetník, to vám říkám, ze mě nedostanou. Ať si to přiblblé StarDance financujou z čeho chtěj. Tuhle pokleslou show by si povinně měl každý soutěžící hradit ze svého a povinně by se měla vysílat až po 22. hodině. Tak vulgárně je nemravná – spíš blbá.

7. Souhlasím s »šestkou« – taky ani floka. Prosím vás, co je to veřejnoprávní??? Ani ryba ani rak. Ani státní, ani soukromá, přesně jak naše hospodářství – rádoby soukromé se státními dotacemi, bez nichž není schopno přežít. Taktéž ČT – státní není, ale peníze chce od občanů bez ohledu, zda ji sledují.

8. Až Souček pustí do vysílání místo Moravce amerického komentátora Tuckera Carlsona se svými hosty, bývalým zpravodajským důstojníkem námořní pěchoty USA a zbrojním exinspektorem OSN Scottem Ritterem a někdejším plukovníkem od tamtéž Douglasem Macgregorem, teprve pak vyšlu na Kavčí vrch finanční poukázku…

9. Moje řeč – do doby, než ve vysílání ČT během jakýchkoli pěti minut nezazní ani jedna protiruská invektiva, nepovažuji se za osobního koncesionáře této demagogické mediální instituce, nadto prý veřejnoprávní.

10. I moje řeč – zatím platím a co za to dostávám? Úlisného Václava, pavlačovou Noru, ze sebe sama zhrzeného Kubu… atd. – takových figurek, zadarmo drahých, pobíhá po chodbách ótéenky (budova zpravodajství) neurekom… Zadarmo drazí – přesně… Ona totiž zadarmo drahá je v téhle stávající podobě celá Česká televize.

Přemýšlejte o tom, zda se vám vyplatí nechat ze sebe dělat voly. Platit by měl člověk jen za to, co užívá, a nikdo nemá právo nutit mu, aby platil za něco, co neužívá.

Pohodový a ČT nenarušovaný víkend vám tradičně přeje

Pavel Votruba

PS: Promiňte mi ten znetvořený titulek, ale má svůj význam. Dokonce dva. Jednak se to lépe rýmuje a jednak, což je podstatnější, dosti věrně kopíruje statut České televize – taky znetvořený.

2 KOMENTÁŘE

  1. Česká televize podporuje a ve vysílání tleská tomu, že Fiala a Rychetského Pětikoaliční zrůdy včetně Pavla a ANO shánějí stamiliardy na svoje zbraně – letadla, tanky, transportéry, a tak kradou kde se dá. Okradli české důchodce a teď okrádají další obyvatele ČR, nikdo neujde okradení, které pořádá Rychetského Pětikoalice pod vedením Fialy, Pekarové, Vystrčila, Černochové a ostatních Pětikoaličních vládních gaunerů a ANO a Pavla.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here