Hroch obojživelný v Zoo Ostrava si užívá dýňové pochotky. FOTO - Zoo Ostrava

Areál Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava už začíná hýřit zářivými podzimními barvami. A právě zde mají návštěvníci možnost do konce tohoto týdne si zpestřit prohlídku projížďkou safari expresem přímo mezi stády afrických a asijských kopytníků nebo komentovaným setkáním u vybraných druhů zvířat, sdělila Šárka Nováková tisková mluvčí Zoo Ostrava.

Projížďky třemi rozlehlými výběhy se stády afrických a asijských kopytníků si mohou návštěvníci letos užít naposledy dnes, v sobotu a neděli, vždy od 10 do 16:25 hodin. Nutno ale upozornit, že v neděli vyjíždí poslední souprava v 15 hodin 25 minut, kvůli změně času na zimní. Nástupiště se nachází pod výběhem afrických kopytníků. Po posledním říjnovém víkendu bude pro letošek provoz safari expresu ukončen.

Souběžně s posledními projížďkami safari expresem si mohou návštěvníci Zoo Ostrava užít i venkovní komentovaná setkání u zvířat a to dle programu upraveného pro podzimní prázdniny. Avšak zoo zdůrazňuje, že konání některých setkání je podmíněno příznivým počasím.

Komentovaná setkání u zvířat

V 10 hodin u medvědů pyskatých a hulmanů posvátných u expozice Čitván

V 11 hodin u mandril rýholících u Pavilonu primátů

V 11 hodin 30 minut u makaků lvích u expozice Wanderu

Ve 12 hodin u šimpanzů hornoguinejských u Pavilonu evoluce

Ve 13 až 13.30 hodin proběhne denní péče o slony indické u Pavilonu slonů

Ve 14 hodin 30 minut u hrochů obojživelných u Tanganiky a současně u medvědů a hulmanů u expozice Čitván

A poslední komentované setkání je naplánováno opět u medvědů pyskatých a hulmanů posvátných v 16 hodin 45 minut u expozice Čitván.

Ostravská zoo je v říjnu otevřena od 9 do 18 hodin. Vstup do areálu je možný do 17 hodin, poté se uzavírají pokladny a také pavilony.

(mac) 

FOTO – Zoo Ostrava/Barbara Krzyžanková, Enrico Gombala a Monika Vlčková, Ondřej Koelbl, commons.wikimedia.org/CC BY-SA 4.0 DEED/UdayKiran28, commons.wikimedia.org/CC BY 4.0 Deed/((brian))

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here