Moje chyba, vyčítala si sparťanská posila Mladé Boleslavi porážku

Hokejový útočník Daniel Přibyl se ve včerejším utkání extraligy v Litvínově stal smutným hrdinou Mladé Boleslavi, kterou posílil ve čtvrtek ze Sparty. Duel mohl zlomit z trestného střílení, jenže za nerozhodného stavu ho neproměnil a jeho nový zaměstnavatel nakonec prohrál 3:4. Přibyla proto nevyužitá příležitost hodně mrzela.

»Jde to na můj vrub, moje chyba,« vyčítal si třicetiletý hráč promarněnou šanci za stavu 3:3 v rozhovoru s novináři.

Penaltu jel ve 38. minutě proti brankáři Denisovi Godlovi, který devět minut předtím vystřídal parťáka Šimona Zajíčka po třetím inkasovaném gólu. Slovenský brankář puk vytěsnil u tyčky betonem. »Nepřemýšlel jsem, kdo v brance je. Jen jsem se koukal, kde stojí. Tušil jsem předem, co chci udělat, ale on mě dobře přečetl,« krčil bezmocně rameny 190 centimetrů vysoký útočník. »Věděl jsem, že led už není dobrý, takže jsem se bál jít do komplikované kličky,« vysvětlil Přibyl.

Godla tvrdil, že trestné střílení bylo jednou z mála těžkostí, kterým musel čelit. Gól nepustil při něm, ale ani v dalším vývoji utkání. »Penalta je padesát na padesát, dobře jsem ho přečetl,« souzněl Godla s neúspěšným exekutorem.

Už předtím se odehrál jeden jejich souboj – chvíli po nástupu slovenského brankáře na led trefil Přibyl tyčku. »Tuším, že to byla první střela. Puk šel od tyčky ven, štěstí stálo při mně,« oddechl si dodatečně Godla.

Litvínov považoval brankářskou rošádu za bod zlomu, který mu pomohl k obratu z 1:3 na 4:3, Přibyl to však viděl trošku jinak. »Neřekl bych, že rozhodla výměna gólmanů. Spíš my jsme pak začali trošku bláznit. Když jsme vedli o dva góly, měli jsme hrát víc v klidu a organizovaně. Ale už se stalo, nemá cenu se v tom rýpat,« mávl Přibyl rukou.

V novém působišti odehrál dva zápasy, v pátek proti Kometě Brno se při vítězství 7:3 jednou zapsal mezi střelce. »V Litvínově to nevyšlo, ale nehrajeme vůbec špatně. Tým je velmi dobrý. Sice došlo ke změnám, ale jádro zůstalo a chemii tady cítím,« vypozoroval nováček v dresu Středočechů.

(koz, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy