Pardubice si upevnily vedení, Karlovy Vary září venku

Hokejisté Pardubic porazili v předehrávce 8. kola Tipsport extraligy Vítkovice 2:1 a upevnili si vedení v tabulce. Druhý Liberec ztrácí na Dynamo čtyři body, stejně jako třetí Vítkovice. Utkání rozhodl svým osmým gólem v sezoně útočník Tomáš Zohorna, dva body si připsali Peter Čerešňák a Robert Kousal. Východočeši bodovali ve všech utkáních.

»Povedl se nám vstup do utkání, což se nám doma v poslední době moc nedařilo. Dali jsme gól, dostali jsme trochu soupeře pod tlak. Ve druhé třetině se to přelévalo nahoru dolů, byl to velmi bojovný výkon od obou týmů. Nastřelili jsme pár tyček, gól už nám tam nespadl. Poslední třetinu jsme odehráli velmi dobře takticky a nepouštěli soupeře do tolika šancí. To byl náš úkol před zápasem i před třetí třetinou. Kluci zápas odehráli parádně a bojovali jeden za druhého. Pořád se můžeme zlepšovat, ale celkově bych chtěl hráčům poděkovat. Máme tři body ze zápasu proti těžkému soupeři,« uvedl pardubický kouč Marek Zadina.

»Zápas bych hodnotil ve dvou rovinách. První je, že z utkání nemáme ani bod. Druhá je pozitivní, protože takto hrát šedesát minut je pro trenéra radost,« připojil Miloš Holaň, kouč Vítkovic.

* * *

Ve druhém dnešním zápase vyhrály Karlovy Vary na ledě Mladé Boleslavi 1:0 a připsaly si třetí výhru v sezoně. Energie tak navázala na úspěchy z ledu Třince a Sparty. Utkání rozhodl ve 35. minutě při hře čtyři na čtyři slovenský útočník Dávid Gríger. Premiérové čisté konto v ročníku udržel brankář Štěpán Lukeš.

Západočeši se posunuli na předposlední místo tabulky před Plzeň, Mladá Boleslav je po první domácí porážce v sezoně pátá.

»Bylo o první brance, kterou kdybychom v prvních deseti minutách dali, jako proti Kladnu, tak si myslím, že by se nám hrálo o hodně lépe. Obrovská obětavost a výkon brankáře hostů společně s naší střeleckou nemohoucností rozhodla o dnešním výsledku,« uvedl boleslavský asistent Petr Haken.

»Pro nás to bylo velice těžké utkání, protože předešlý zápas jsme neodehráli vůbec dobře, spíše až trapně. A Boleslav na nás v prvních deseti minutách vlétla, motali nás ve třetině a chvílemi jsme ani nevěděli, kde jsme. Ale ustáli jsme to a ve druhé třetině se nám podařilo vstřelit gól a naší bojovností jsme to uhráli až do konce,« připojil karlovarský kouč Václav Skuhravý.

HC Dynamo Pardubice – HC Vítkovice Ridera 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Čerešňák (R. Kousal), 22. T. Zohorna (R. Kousal, Čerešňák) – 9. Dej (Marosz, Raskob). Rozhodčí: Mrkva, Stano – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 7478.

BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka a nahrávky: 35. Gríger (Pulpán, Havlín). Rozhodčí: Horák, Hejduk – Ondráček, Klouček. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2459.