Home Sport Slavii posílili talentovaní Arfičané: Nigerijec Ogbu a Senegalec Sy

Slavii posílili talentovaní Arfičané: Nigerijec Ogbu a Senegalec Sy

Babacar Sy FOTO - slavia.cz

AKTUALIZOVÁNO

Fotbalová Slavia získala dva dvaadvacetileté africké hráče. Z norského Lilleströmu přestoupil do pražského klubu nigerijský obránce Igoh Ogbu a v novém působišti uzavřel smlouvu do 31. prosince 2026. Druhému týmu nejvyšší soutěže se upsal také senegalský útočník Babacar Sy z druholigového Táborska, který má nově v Edenu o půl roku kratší kontrakt. Slavia o tom informovala na svém webu.

Podle předsedy představenstva Pražanů Jaroslava Tvrdíka byl Ogbu jedničkou na seznamu vytyčených zimních posil. Hodně si od nigerijského mladíka slibuje i slávistický trenér Jindřich Trpišovský. »Je to hráč, o kterém se bavíme delší dobu. Měli jsme o něj zájem už v letním přestupním období, bohužel tehdy to nevyšlo z mnoha důvodů. Náš zájem trval dál, pokračovali jsme v jeho sledování. Po dlouhých a komplikovaných jednáních se teď přestup povedl. Je to hráč, kterého jsme typologicky hledali,« uvedl Trpišovský.

»Je na tom velice dobře rychlostně, fyzicky, má velmi dobrou hlavu, je silný v soubojích. Je to důrazný typ stopera, je schopný hrát ve stoperské dvojici i trojici. Má bojovný naturel, k čemuž samozřejmě patří i určité chyby. Je to ale mladý hráč, se kterým chceme pracovat. Trošku vzdáleně připomíná Simona Deliho, když u nás začínal, atletický typ, velký bojovník. Jeho styl je až trošku hokejový, obětavě padá do střel,« dodal Trpišovský.

Ogbu v Lilleströmu působil od ledna 2021. Předtím dvakrát hostoval v druhé norské lize z Rosenborgu Trondheim, kam zamířil z Nigérie krátce po 18. narozeninách. V roce 2019 si zahrál na mistrovství světa dvacítek. »Snem každého hráče je vyhrávat trofeje, zanechat po sobě v týmu, do kterého přestupujete, odkaz. Odnést si nezapomenutelné vzpomínky. Moc si přeju, aby se mi to ve Slavii povedlo. Těším se na fanoušky, viděl jsem některé zápasy, třeba derby, a vím, jak skvělou atmosféru dokážou vytvořit. A moc se těším, až se potkám s krajany Peterem Olayinkou a Mosesem Usorem,« uvedl Ogbu.

Rovněž dvaadvacetiletý útočník Sy vstřelil na podzim ve druhé lize pět branek. Podle médií je možné, že mladý Senegalec by mohl nejprve zamířit z Edenu na hostování do některého z týmů v druhé polovině prvoligové tabulky.

Sy vstřelil na podzim ve druhé lize pět branek. »Babacar nás zaujal už dříve, ale chtěli jsme vidět, jestli zvládne první důležitý krok v adaptaci na český fotbal, což se mu v Táborsku povedlo. Teď ho čeká krok druhý, aby se prosadil v nejvyšší soutěži. Věříme, že do budoucna to bude pro Slavii skvělá investice,« uvedl sportovní ředitel Jiří Bílek.

Slavia angažovala v zimní přestávce už čtyři posily. Před mladými Afričany získal po podzimu druhý tým prvoligové tabulky ofenzivního záložníka Petra Hronka z Bohemians 1905 a univerzála Davida Pecha z Mladé Boleslavi.

(koz, čtk)

Předchozí článekPřestřelka mezi vojáky v Rakousku si vyžádala mrtvého a zraněného
Další článekRevize programového prohlášení vlády? Ztráta času