Třeba budu jezdit častěji, řekl po úspěchu sváteční »nájezdník« Horák

Až ve třetím zápase v sezoně na kluzištích soupeřů dokázali hokejisté Sparty vyhrát. Po nezdaru v Mladé Boleslavi a v Olomouci včera uspěli na ledě Pardubic, kde vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. Úspěšným pokusem se o to zasloužil útočník Roman Horák.

»Věděl jsem, že udělám kličku, i když jsem sváteční nájezdník. To byl snad můj druhý nájezd za poslední dva roky. Jsem rád, že to tam padlo. Kdo ví, možná budu jezdit častěji,« popisoval Horák koncovku utkání, které Sparty vyhrála 3:2.

Pražané v Pardubicích dvakrát vedli, soupeř dokázal vyrovnat. »Náš výkon byl solidní, nějaké chyby se vždy najdou, ale vítězství na nájezdy se počítá. Jsme určitě rádi, vyhrát v Pardubicích se hodně cení. Jakub Kovář chytal výborně, na druhé straně Frodlík taky. Kovy nás podržel hlavně v závěru za stavu 2:2, nakonec jsme vyhráli,« řekl Horák.

Na Horákův gól v nájezdech mohl ještě odpovědět Robert Kousal, ale gólmana Pražanů Jakuba Kováře nepřekonal. »Loni jsem jel podobně na Spartě, tak jsem to zkusil znovu, ale brankář byl rychlejší než já,« řekl Kousal.

Právě Kousal vyrovnal ve 48. minutě na 2:2. »Ráďa tam hezky obešel obránce, už jsem měl celkem jednoduchou práci,« pochválil Lukáše Radila, s nímž a s Tomášem Zohornou nastoupil Kousal při absenci Tomáše Hyky v první útočné formaci. »Těšil jsem se na to, už jsme spolu nehráli dlouho. Bylo to fajn si spolu opět zahrát,« přiznal.

Pardubice nakonec podruhé za sebou doma braly pouze jeden bod. »Byl to urputný hokej. Čekal jsem, že to bude víc nahoru dolů, jako to bývalo se Spartou dříve. Tentokrát to byl spíše takový play off hokej. Potřebovali bychom zlepšit první třetiny a jít do vedení,« dodal Kousal.

(koz, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy