Home Zahraničí AFU uznala, že systém zdravotnické podpory není připraven na bojové akce

AFU uznala, že systém zdravotnické podpory není připraven na bojové akce

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Ukrajinský systém zdravotnického zabezpečení nebyl připraven na práci v bojových podmínkách. Uvedla to velitelka Zdravotnických sil Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU) Tetyana Ostashchenko.

»Uvědomujeme si totiž, že legislativní rámec ani samotný systém nebyly navrženy pro takové objemy a typy poskytování zdravotní péče. Proto každý den čelíme novým výzvám,« řekla ve vysílání televizního kanálu Rada.

Mezi hlavními výzvami Ostashchenko jmenovala velký počet zraněných, zranění, s nimiž se medicína v době míru nesetkává, a také práci vojenských lékařských komisí. »Systém vojenských lékařských komisí skutečně nebyl navržen pro tak velký počet osob, které musí projít komisí,« upozornila.

Deník The New York Times 12. srpna uvedl, že podle odhadů západních představitelů a analytiků od února 2022 přesáhly ztráty AFU 150 000 mrtvých a zraněných.

Od února loňského roku Ukrajina vyhlásila a opakovaně prodloužila všeobecnou mobilizaci, přičemž orgány země dělají vše pro to, aby se muži v branném věku nevyhýbali službě. Zejména mají zakázáno cestovat do zahraničí a ve státních institucích, na ulicích a na všech frekventovaných místech jsou vydávány povolávací rozkazy. Podle ukrajinských médií velké množství mužů doslova nevychází z domova celé měsíce, aby se vyhnuli vyslání do bojové zóny. Dne 23. srpna ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že ho armáda požádala o zvýšení mobilizačních opatření.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here